Gadżety niemowlęce, które ułatwią życie rodzicom

Gadżety niemowlęce, które ułatwią życie rodzicom

Początki rodzicielstwa nie są łatwe. Życie rodziców wywraca się do góry nogami i jak ostatniej deski ratunku chwytamy się wszelakiej pomocy. Warto na ten czas otoczyć się praktycznymi gadżetami, które ułatwią nam życie z nowym członkiem rodziny i pozwolą odnaleźć magię rodzicielstwa.

Laktator i niania elektryczna – pierwsza pomoc świeżo upieczonych rodziców

Wraz z rozwojem technologii, rynek coraz bardziej rozszerza ofertę urządzeń elektrycznych wspomagających opiekę nad niemowlakiem.

Sterylizator do smoczków

Każdy rodzic korzysta z innej ’szkoły’ czyszczenia smoczków. Każdy z tradycyjnych sposobów jest jednak dość pracochłonny i nie do końca skuteczny. Pewność odpowiednio przygotowanego do podania dziecku smoczka daje nam sterylizator do smoczków. Urządzenie działa bez użycia chemii i wody, dzięki światłu UV i zabija ponad 99% szkodliwych bakterii
i zarazków.

Podgrzewacz do butelek

Dla rodziców karmiących niemowlę mlekiem modyfikowanym lub ściągniętym z piersi, podgrzewacz do butelek może być prawdziwym wybawieniem. Świetnie sprawdza się w nocy, dzięki niemu nie musisz już przechodzić całego ceremoniału przygotowania posiłku dla malucha – woda o odpowiedniej temperaturze po prostu będzie czekać na użycie.

Monitor oddechu

Wielu rodziców uważa monitor oddechu za must have przy noworodku. Urządzenie dzięki specjalnej macie z czujnikami i odbiornikiem sygnału, monitoruje oddech naszego malucha.
W razie nieprawidłowości, bezdechu czy zaburzeń oddechu uruchamia się głośny alarm.

Laktator

Laktator to jeden z najbardziej przydatnych gadżetów podczas karmienia piersią. Warto poszukać najlepszego modelu jeszcze przed porodem. Odpowiedni model może wesprzeć młodą mamę w problemach z laktacją na początku drogi. Laktator to przede wszystkim nieoceniony gadżet dla tych z nas, które nie chcą rezygnować z kamienia mlekiem matki,
a muszą czasem rozstać się z maluchem na dłuższą chwilę.

Niania elektroniczna

Kolejnym przydatnym gadżetem nie tylko przy noworodku, ale też przy większych dzieciach niania elektroniczna. Urządzenie pozostawione w pomieszczeniu gdzie przebywa dziecko, pozwala na odsłuch jego aktywności z każdego miejsca w domu.

Akcesoria emitujące szum

Na liście niezbędnych gadżetów przy noworodku coraz częściej pojawiają się też urządzenia emitujące tzw. biały szum. Rynek oferuje wiele wzorów i modeli takich sprzętów na przykład w formie maskotek. Biały szum imituje dziecku czas spędzony w brzuchu matki i pozwala na odcięcie się od nadmiaru bodźców.

Nie tylko technologie wspierają rodziców

Wiaderko do kąpieli

Choć na pierwszy rzut oka gadżet ten może wydać nam się zupełnie nie praktyczny, okazuje się, że ma on coraz szersze grono zwolenników. Jest nie tylko wygodniejszy w użyciu od tradycyjnych wanienek, ale też działa uspokajająco na dzieci. Dodatkowo dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu zapewnia ono bezpieczeństwo przy kąpieli i zachowuję dłużej odpowiednią temperaturę wody.

Poduszka do karmienia

Karmienie piersią, choć jest pięknym doświadczeniem, obarczone jest też dużym stresem zwłaszcza na początku drogi. Warto więc sięgnąć po akcesoria wspomagające poczucie komfortu jak poduszka do karmienia. Dzięki swojej budowie sprawia, że dziecko znajduje się na odpowiedniej wysokości i nie musimy go trzymać w powietrzu, co znacznie ułatwia cały proces karmienia.

Body kopertowe

Młodzi rodzice często nie wiedzą, jak prawidłowo obchodzić się z noworodkiem, żeby nie zrobić mu krzywdy. Tak małe dziecko to przecież delikatna konstrukcja, warto więc zapewnić większą stabilność i zastosować body kopertowe. Tego typu kimono dziecięce ułatwia znacznie proces przebieranie malucha, który jak wiadomo może odbywać się nawet kilka razy dziennie.