Dlaczego lampy sufitowe LED górują nad innymi?

Oto przykłady najlepszych zalet technologii oświetleniowej LED, ze szczególnym zwróceniem uwagi na lampy sufitowe led. Oświetlenie LED ma ogrom więcej zalet w porównaniu do tradycyjnego oświetlenia i dlatego ważne jest to, by je wytłuścić i mieć pojęcie dlaczego należy zacząć korzystać z tej technologii, jeśli do tej pory jeszcze się tego nie zrobiło.

Czym lampy sufitowe led górują nad innymi?

Zasadniczą zaletą lamp sufitowych led w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami oświetleniowymi jest ich długa żywotność. Przeciętna dioda LED posłuży od 50 000 do 100 000 godzin pracy lub więcej. To 2-4 razy dłużej niż większość lamp fluorescencyjnych, czy innych klasycznego typu. To ponad 40 razy więcej niż średnia żarówka.

Mniejsza częstotliwość wymiany lamp sufitowych led oznacza dwie duże rzeczy: niższe koszty utrzymania i niższe koszty części zamiennych (ponieważ żarówki po prostu nie zawodzą przez długi czas).

Efektywność energetyczna lamp sufitowych led

Diody LED generalnie zużywają bardzo małe ilości energii. Większość projektów modernizacji oświetlenia tradycyjnego na LED powoduje około 60-75% poprawy ogólnej efektywności energetycznej oświetlenia obiektu. W zależności od istniejących świateł i poszczególnych diod LED oszczędności mogą być większe niż 90%.

Lampy sufitowe led a większe bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest chyba najczęściej pomijaną zaletą, jeśli chodzi o oświetlenie LED. Zagrożeniem numer jeden, jeśli chodzi o tradycyjne oświetlenie, jest emisja ciepła. Diody LED nie emitują prawie żadnego ciepła, podczas gdy tradycyjne żarówki, takie jak żarniki, przetwarzają ponad 90% całkowitej energii wykorzystywanej do zasilania ich bezpośrednio w ciepło. Oznacza to, że tylko 10% energii żarówek zasilających energią jest faktycznie używane celem oświetlenia (co również czyni je niezwykle nieefektywnymi w porównaniu do diod LED). Dodatkowo, ponieważ diody LED zużywają mniej energii, mogą działać efektywnie w elektrycznych systemach niskonapięciowych. Są one na ogół o wiele bezpieczniejsze, jeśli coś pójdzie nie tak.