Deadline – jak wówczas poradzić sobie ze stresem?

Jak poradzić sobie ze stresem, który wywołany jest zbliżającym się terminem realizacji powierzonego zadania? Najlepiej byłoby za wszystkie zadania brać się od razu, nie odkładać ich na później. Niestety, często staje się bardzo trudne, a niekiedy nawet niemożliwe. Co robić, by stres nie przeszkadzał?

Jak poradzić sobie ze stresem?

Stres bywa motywujący. Rosnąca adrenalina, napięcie, towarzyszące emocje. Często doświadczamy ich przed ważnymi wydarzeniami, zaplanowanymi wystąpieniami, okolicznościami związanymi ze spełnianiem swoich długo wyczekiwanych marzeń. Stres może jednak sparaliżować i sprawić, że zamiast wziąć się w garść, odłożymy coś na później albo w ogóle zrezygnujemy z podjętego zadania.

Gdy w grę wchodzą deadline’y, czasu ubywa w zastraszającym tempie, a do zrealizowania jest wymagające zadanie, stres może wszystko zniweczyć, zamiast pomóc uporać się szybciej z przydzieloną pracą. Jak poradzić sobie ze stresem, który wytrąca z równowagi?

Każdy powinien znaleźć indywidualny sposób na unikanie nerwów w trudnych sytuacjach. Trzeba zrozumieć, że one nie pomogą. Zbliżający się termin oddania zadania, musi owocować spięciem się w sobie i maksymalnym skupieniem, aby… po prostu zdążyć.

Deadline to nie koniec świata, o ile pozostaje tylko przypomnieniem, że trzeba siąść do pracy, a nie jest traktowany jako coś zbędnego i zatruwającego życie.

Sposoby na stres

Rozluźnienie ciała i umysłu – to jest w stanie zaoferować nam aktywność fizyczna, nawet krótki ruch po domu, spacer na zewnątrz. Można zafundować sobie króciutką drzemkę, która potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Do tego warto zorganizować swoje miejsce pracy czy nauki w taki sposób, aby dobrze się w nim czuć. Ponadto trzeba pozbyć się wszelkiego rodzaju rozpraszaczy, które zdecydowanie dekoncentrują. Na koniec ulubiony napój, który pobudza i wywołuje pozytywne emocje, wspiera pracę każdego rodzaju.

Czy już wiesz, jak poradzić sobie ze stresem? Znajdź własny, unikalny sposób, metodę, która będzie działać za każdym razem. Skoncentruj się, skup i zrealizuj przydzielone zadania, przed upływem terminu!