Czy kwasem hialuronowym możemy nawilżyć skórę i usta?

czy-kwasem-hialuronowym-mozemy-nawilzyc-skore-i-usta

Wiele osób boryka się z problemem suchych ust i cery. Z tego powodu testują one kolejne rozwiązania pozwalające na nawilżenie skóry. Wśród dostępnych opcji pojawiają się także zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Czy ten składnik rzeczywiście nawilża usta i skórę? Co ma związek z takim działaniem i kiedy warto zdecydować się na podobny zabieg?

Czy kwas hialuronowy nawilża? 

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w skórze, pozwalając na wiązanie dużej ilości wody. Z tego powodu odpowiada on w dużej mierze za nawilżenie. Z czasem jednak w skórze zmniejsza się jego ilość. Z tego powodu niektóre osoby decydują się na wstrzykiwanie tej substancji w celu dodatkowego nawilżenia skóry, a także pozbycia się pierwszych oznak starzenia.

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są bardzo skuteczne. Pozwalają one na nawilżenie zarówno cery, jak i ust. W tym drugim przypadku kwas jest częściej wykorzystywany do ich wypełnienia. Trzeba jednak pamiętać, że efekty takich zabiegów utrzymują się jedynie przez kilka miesięcy. Jeśli chcesz na stałe cieszyć się nawilżeniem i wymodelowaniem twarzy, konieczne okazuje się powtarzanie sesji regularnie. Kwas hialuronowy jest jednak całkowicie bezpieczny ze względu na fakt, że występuje naturalnie w ludzkim organizmie.

Kwas hialuronowy – modeluje czy nawilża? 

Kwas hialuronowy wstrzykiwany m.in. w takich miejscach, jak gabinet medycyny estetycznej FaceMed w Warszawie, ma na celu głównie wymodelowanie twarzy lub ust. Wszystko ze względu na fakt, że zawiera on głównie duże cząsteczki. Nie brakuje w nim jednak także ich mniejszych odpowiedników, które działają nawilżająco. Z tego powodu nawilżenie jest swego rodzaju efektem dodatkowym. Zazwyczaj kwas hialuronowy stosuje się bowiem w celu modelowania i wypełniania, co ma związek z chęcią ukrycia pierwszych oznak starzenia. Kwas działa podobnie zarówno na cerę, jak i usta.

Można również zastosować nieco rzadsze preparaty, które zawierają więcej mniejszych cząsteczek. Nawilżają one w znacznie lepszym stopniu niż gęste środki. Wybór odpowiedniego preparatu powinien więc zależeć od celu przeprowadzanego zabiegu. Kwas hialuronowy występuje też w różnych kosmetykach, dlatego może być stosowany zewnętrznie na co dzień. To dobry sposób na uzupełnienie profesjonalnych zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej.