Czy Gruzja to dobry kierunek na narty?

czy-gruzja-to-dobry-kierunek-na-narty

Zarówno jazda na nartach, jak i na snowboardzie jest sportem wyjątkowym – pozwala na poczucie wolności, ale i na sprawdzanie swojej sprawności fizycznej w niecodziennych okolicznościach przyrody. Sporty zimowe są też idealnym sposobem na spędzenie wolnego czasu i na relaksowanie się w przepięknej scenerii. Co ważne, można je uprawiać w wielu zakątkach świata. Czy Gruzja jest jednym z takich miejsc? O tym opowiemy w dzisiejszym artykule.

Czy warto wybrać się do Gruzji, chcąc pojeździć na nartach lub na snowboardzie?

Choć Gruzja kojarzy się przede wszystkim z pysznym jedzeniem oraz ze szczególną gościnnością tamtejszych mieszkańców, kraj ten doceniany jest też przez wiele osób za wyjątkowe trasy narciarskie i snowboardowe oraz miejsca do zjazdów poza stokami. Gruzja jest państwem, w którym z powodzeniem można znaleźć przepiękne i wygodne w zjazdach tereny. Miłośnicy zimowego szaleństwa korzystają z tego faktu i każdego roku chętnie odwiedzają opisywany przez nas kraj. Wybrane szkoły sportów zimowych, takie jak Extreme Homies School, organizują obozy snowboardowe w Gruzji. Co ważne, EH School kieruje swoją ofertę także do wielbicieli narciarstwa.

Ogromne zainteresowanie Gruzją nie oznacza jednak, że na tamtejszych trasach próżno szukać spokoju i możliwości maksymalnego relaksu. Wybierając się do odpowiedniego kurortu, można liczyć na brak tłumów na wyciągach i w związku z tym na spokojne sunięcie po stoku. Gruzja jest też bogata w trasy poza stokami, z których chętnie korzystają zwolennicy jazdy w stylu freeride. W związku z tym te osoby, którym zależy na ekstremalnych przygodach narciarsko-snowboardowych, nie powinni mieć problemu ze znalezieniem odpowiednich miejsc do zjazdów.

Które gruzińskie miejscowości są odwiedzane przez miłośników sportów zimowych?

Jak podpowiadają przedstawiciele wspomnianej wcześniej szkoły narciarstwa i snowboardingu Extreme Homies School z Mysłowic, jednym z kierunków, które warto obrać, wybierając się na narty lub na snowboard, jest Guduari. Jest to dosyć młody, ale prężnie rozwijający się kurort zlokalizowany w rejonie Kazbegi. Do Guduari wybierają się między innymi te osoby, którym zależy na spokojnym udoskonalaniu swoich umiejętności narciarskich lub snowboardowych, natomiast jest to też dobre miejsce dla miłośników jazdy w stylu freeride. W Guduari można znaleźć zarówno specjalnie przygotowane do zjazdów trasy, jak i miejsca do jazdy poza stokami, pozwalające na poczucie maksymalnej wolności i pełni przyjemności z uprawianego sportu.