5 kroków do skutecznego odchudzania

Rozpoczął się Nowy Rok, a Ty nadal nie spełniłaś swojego marzenia o pięknej sylwetce? Bez obaw! Na szczęście do wakacji zostało jeszcze sporo czasu. Osiągnięcie wymarzonej wagi może stać się Twoim noworocznym postanowieniem. Oto 5 wskazówek, które Ci to ułatwią.

Diety-cud idą w odstawkę

Pierwszą i najważniejszą zasadą jest wprowadzenie do swojego jadłospisu zdrowych nawyków na stałe, a nie na chwilę. Wszelkie diety-cud, które opierają się na spożywaniu tylko kilku składników i drastycznym obcinaniu kalorii, nie są dobrym pomysłem. Nawet jeżeli osiągniesz dzięki nim zamierzony efekt (głównie przez utratę wody, a nie tłuszczu), to przez większość czasu będziesz poirytowana, zmęczona, a po zakończeniu diety szybko wrócisz do starej wagi.

Efekt jo-jo i głodówki to dwaj najwięksi wrogowie pięknej figury, których powinnaś unikać jak ognia. Zamiast tego, wprowadzaj do swojego jadłospisu zmiany stopniowo, ale efektywnie. Jedz regularnie, od 3 do 5 posiłków dziennie (zależnie od Twojego trybu życia). Staraj się ucinać kalorie, ale nie za pomocą małych i niezdrowych dań, tylko zdrowszych alternatyw, np. większej ilości warzyw na talerzu. Nie przejadaj się i kończ posiłki przy pierwszym uczuciu sytości.

Ruch i korzystanie z naturalnych wspomagaczy

Druga metoda odnosi się do regularnej aktywności fizycznej. Najlepsze będzie bieganie, fitness, taniec, nordic-walking lub basen. Jeżeli jednak Twój stan zdrowia lub plan dnia na to nie pozwalają, zacznij od dłuższych spacerów. Nie musisz od razu kupować karnetu na siłownię: gimnastykuj się w domu, innym razem wybierz się na przejażdżkę rowerem, wyciągnij bliską osobę na godzinny spacer. Szukaj aktywności, które sprawiają Ci przyjemność. Potem, z czasem, możesz dołożyć do tego intensywniejsze ćwiczenia fizyczne.

Trzecia zasada to korzystanie z bezpiecznych wspomagaczy. Naturalny, sprawdzony suplement diety na odchudzanie może skutecznie zwiększyć efektywność Twoich działań. Oczywiście sam w pojedynkę nie sprawi, że nagle stracisz kilka centymetrów w talii. Jednak połączenie go ze zdrową dietą i ruchem może przynieść pozytywny skutek. Suplement wzbogaci Twój organizm w antyoksydanty i witaminy, zmniejszy apetyt, oraz pobudzi procesy lipolizy, czyli rozkładu tkanki tłuszczowej. Aby tak się stało, szukaj produktów zwierających takie składniki jak m.in. L-karnityna, guarana, chrom, opuncja figowa; ekstrakt z kawy, zielonej herbaty, karczochów; pyłek pszczeli, Garcinia Cambogia, CLA, błonnik pokarmowy.

Woda i unikanie pokus

Czwarty punkt to regularnie picie wody – przynajmniej 2 litrów dziennie. Czysta woda doskonale przyspiesza metabolizm, oczyszcza organizm, poprawia stan cery i ogranicza apetyt. Najlepiej kup w tym celu specjalną butelkę lub dzbanek z filtrem. To zdrowsza i bardziej ekologiczna opcja od sklepowego plastiku. Ostatnim sposobem na zdrowe odchudzanie jest skuteczne unikanie pokus. Staraj się planować swoje posiłki dzień wcześniej. Nie kupuj niezdrowych przekąsek, zamień je na owoce, orzechy, naturalne jogurty z owocami, beztłuszczowy popcorn. Staraj się nie jeść na mieście, a jeżeli już musisz, wybieraj coś lekkiego i zdrowego.