Znaczenie koloru perfum

Perfumy różnią się nie tylko zapachami, ale także flakonami oraz kolorem. Wbrew pozorom kolor perfum jest bardzo ważny. Mówi on wiele o tym, jakich zapachów można spodziewać się po otwarciu buteleczki. Perfumy zazwyczaj występują w 5 podstawowych kolorach. Osiągać pozwalają je odpowiednio dobrane składniki – tworzą one specyficzną barwę. Co oznaczają kolory perfum?

Perfumy fioletowe, czerwone i pomarańczowe

Perfumy, które przybierają barwę fioletu, czerwieni lub pomarańczy to zapachy orientalne, ciężkie i zmysłowe. Zapachy w kolorze fioletowym powiązane są z zapachami korzennymi, czerwone perfumy to te o słodkich, owocowych aromatach z silnymi akcentami kwiatowymi i domieszką orientalnych woni, pomarańczowe perfumy są natomiast połączeniem tych pachnideł. Po zapachy w kolorze fioletu, czerwieni i pomarańcze powinny sięgać osoby, które lubują się w woniach inspirowanych orientem, mocnych zapachach kwiatowych i korzennych nutach.

Perfumy różowe, zielone i żółte

Róż, zieleń i żółć są zarezerwowane dla perfum o zapachach odświeżających i cytrusowych takich jak Lanvin Rumeur nr 2. Zapachy utrzymane w tych kolorach oparte są na aromatach cytrusów, świeżych traw i lekkich kwiatów. Często są one skomponowane tak, aby mogły służyć na co dzień. Oznacza to, że kompozycje zapachowe są uspokajające, harmonijne, delikatne i odżywiające (takie są przede wszystkim perfumy zielone). Nie oznacza jednak, że tego typu zapachy są nudne. Dodają one energii i optymizmu, a także zachęcają do działania. Po perfumy różowe, zielone i żółte chętnie sięgają osoby młode, lubiące szybkie tempo życia i przygody.

Perfumy brązowe i czarne

Charakterystyczne perfumy czarne i brązowe zawierają nuty drzewne. W tych barwach najczęściej utrzymywane są zapachy męskie, które łączą w sobie nuty drzewne, czarną herbatę, piżmo, imbir czy paczulę. Zapachy w tych kolorach wyróżniają się tym, że są ciężkie i mocne.

Perfumy błękitne i białe

Morskie, orzeźwiające, zimne zapachy charakteryzują się kolorem błękitnym lub białym. Ma on przywodzić na myśl morskie fale, świeże powietrze itp. Przykładem takich zapachów jest np. Lanvin L’Homme, z którego składem można zapoznać się na https://www.perfumeria.pl/collections/lanvin. Niebieskie i białe perfumy dedykowane są osobom, które szukają zapachów energetyzujących, świeżych, naturalnych, a także tych z rodziny aldehydów. Aldehydy zamykane są przede wszystkim w białych subtelnych i eleganckich buteleczkach – idealnym przykładem są tu najsłynniejsze perfumy Chanel N5.

Perfumy w kolorze fuksji i oranżu

Fuksja i oranż przypisane są do zapachów słodkich, „smacznych, które opierają się na nutach słodkiego karmelu. Wiele osoby uważa je za uwodzicielskie i zmysłowe, a przy tym smaczne.