Wieczorna pielęgnacja twarzy – po co nakładać krem na noc?

Nie ma wątpliwości, że dobry krem na noc jest obowiązkowym elementem codziennej pielęgnacji twarzy. O tym, dlaczego warto go stosować wieczorem, jak dobrać ten najlepszy i na jakie efekty można liczyć, przeczytasz w poniższym tekście.

Po co nakładać krem na noc?

To właśnie nocą odbywa się najbardziej intensywna regeneracja skóry. Jeśli jest oczyszczona, wypoczywa, oddycha i następują w niej procesy naprawcze. Dobrze dobrany krem do twarzy na noc jeszcze bardziej wzmocni ten proces.

Warto wiedzieć, że kremy do twarzy na noc najczęściej działają intensywnie poprzez bogaty skład. Z reguły to właśnie kremy na noc zawierają odżywcze składniki o większym stężeniu, niż kremy pielęgnacyjne na dzień. Wnikają one w głębsze warstwy skóry, a noc daje wystarczająco dużo czasu na niezbędną odbudowę. Kiedy stosujemy krem tylko na dzień, jego działanie może być obniżone poprzez kosmetyki naturalne czy zanieczyszczenia, natomiast nocą takie zjawisko nie ma miejsca.

Kiedy najlepiej nakładać krem na noc?

Wieczorem powinnaś najpierw zadbać o właściwe i dokładne oczyszczenie skóry twarzy. Pozostają na niej resztki makijażu, brud, kurz i roztocza nagromadzone w ciągu dnia. Krem na noc nakładaj od razu po zabiegu demakijażu, aby odżywcze składniki mogły się wchłonąć jeszcze przed pójściem spać. Kosmetolodzy potwierdzają, że wklepanie odżywczego kremu czy serum na noc powinno odbyć się przed godziną 22.

Jaki krem na noc wybrać?

Przede wszystkim poznaj swoją cerę i problemy, z jakimi chcesz walczyć. Krem do twarzy na noc może zawierać dokładnie takie substancje, jakich Twoja skóra potrzebuje do wzmożonej regeneracji. Najczęściej wybierane są kremy nawilżające, ujędrniające, przeciwzmarszczkowe, ale też te do cery wrażliwej bądź trądzikowej. Lepiej wybierać serum, niż krem, ponieważ taki preparat zawiera dobroczynny skład o większym stężeniu.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kremu odżywczego na noc? Oczywiście na skład i ich właściwości. Nie chodzi jedynie o działanie takiego kosmetyku, ale warto uwzględnić, aby preparat nie zawierał substancji szkodliwych. Te mogą wysuszać delikatną skórę, wpływać na jej podrażnienie albo wywołać stany zapalne. Co więcej, warto sięgać po kremy na noc z naturalnymi wyciągami roślinnymi, które nie zapychają porów.

Świetną opcją jest zwrócenie się o pomoc w wyborze najlepszego kosmetyku do specjalisty, który najpierw oceni stan skóry i rodzaj cery oraz podpowie, jakie składniki najlepiej odżywiają ją i będą wpływać na niwelowanie konkretnych niedoskonałości.

Dobrze jest stosować całe serie tych samych kosmetyków. W ich skład wchodzą przeważnie preparaty na dzień, na noc, ale również te myjące.

Nigdy nie patrz na cenę kremu na noc, niestety w tym przypadku za należytą jakość musisz zapłacić więcej. Zyskujesz jednak gwarancję osiągnięcia pielęgnacyjnego efektu, na jaki liczysz.