Profesjonalny sprzęt fryzjerski, którego można używać w domu

Profesjonalny sprzęt fryzjerski, który jest przeznaczony do używania w salonach fryzjerskich, musi być wykonany z wysokiej jakości materiałów, ponieważ jest bardzo intensywnie eksploatowany, a dodatkowo ma lepsze parametry, zwłaszcza jeśli chodzi o moc i specjalne funkcje danego urządzenia, których próżno szukać w tradycyjnym sprzęcie. Jeżeli chcemy doświadczyć odrobiny luksusu związanego ze stylizacją fryzury, to koniecznie musimy zaopatrzyć się w sprzęt fryzjerski, który wykorzystamy w swoim domu.

Suszarka do włosów – sprzęt do salonu fryzjerskiego i nie tylko

Jednym z profesjonalnych urządzeń, które najczęściej lądują w naszych domach, jest suszarka do włosów. Dlaczego warto kupić profesjonalną? Kluczowe są tutaj jej funkcje, a przede wszystkim możliwość jonizacji powietrza, która zapobiega puszeniu się i elektryzowaniu włosów, co skutecznie uniemożliwia właściwe ułożenie włosów.

Dzieje się tak, ponieważ pod wpływem wysokiej temperatury tradycyjnej suszarki na włosach zaczynają osadzać się jony naładowane dodatnio, które mogą zostać zniwelowane jedynie poprzez jony ujemne. Takie jony wytwarzają profesjonalne suszarki fryzjerskie wyposażone w funkcję jonizacji, które można znaleźć między innymi w tym sklepie internetowym: https://modnakaja.pl/pl/sprzet-fryzjerski.

Profesjonalna lokówka do włosów

Kolejnym sprzętem, w który warto zainwestować, jest profesjonalna lokówka do włosów lub tak zwana falownica. Na rynku dostępne są różnego rodzaju lokówki, które różnią się od siebie między innymi kształtem. Jest on istotny,  ponieważ to właśnie od niego zależy, jakiego rodzaju loki będziemy w stanie uzyskać. Oprócz kształtu jednak bardzo ważna jest i w tym przypadku technologia, którą możemy znaleźć jedynie w sprzęcie fryzjerskim.

Najpopularniejszą technologią wykorzystywaną w tego rodzaju sprzęcie jest tytanowo-turmalinowa, która odpowiada za brak elektryzowania się włosów oraz za zminimalizowanie ścierania się wierzchniej powłoki. Bardzo ważna również jest możliwość regulowania temperatury, ponieważ inaczej rozgrzejemy lokówkę, jeśli posiadamy włosy cienkie i zniszczone, a inaczej w momencie, gdy posiadamy grube, niesforne pasma.

Prostownica do włosów z salonu

Bez prostownicy wiele z nas nie wyobraża sobie poranka, dzięki niej jesteśmy w stanie każdego dnia doprowadzić swoje włosy do porządku. Jednak, aby nie zniszczyć swoich włosów, warto kupić taką, która w maksymalny sposób je ochroni. Czym się charakteryzuje profesjonalna prostownica? Możliwością regulacji temperatury, technologią jonizacji, o której już wyżej zostało wspomniane, posiadaniem obrotowego kabla, na który wiele z nas nie zwraca uwagi, jednak zapewnia on naprawdę dużą wygodę podczas prostowania włosów oraz posiadaniem płytek ceramicznych, które zapewniają nam bezpieczne korzystanie ze sprzętu. Płytki ceramiczne poza równomiernym podgrzewaniem prostownicy, ułatwiają nam również sam proces prostowania, dzięki wyjątkowej śliskości, którą się charakteryzują.

Termoloki

Kolejny sprzęt, z którego możemy korzystać w domu. Jeżeli zdobędziemy umiejętności i profesjonalny sprzęt, nie będziemy musiały wydawać pieniędzy na wizyty u fryzjera, których celem jest wyłącznie ułożenie włosów. Termoloki używane w salonach fryzjerskich charakteryzują się tym, że są różnego rozmiaru – krótsze pasma powinnyśmy kręcić na cieńszych wałkach, a dłuższe na grubszych.

Kolejną zaletą takiego sprzętu jest czas trwania wykonania bujnych loków – na długich włosach będzie to trwało maksymalnie 15 minut. Dodatkowo nie można zapomnieć o ochronie, którą nam zapewnia wysokiej jakości sprzęt. Mowa o powłoce ceramiczno-tytanowej, która skutecznie zadba o wygląd i kondycję naszych włosów.

Aby cieszyć się zadbanymi i świetnie wyglądającymi włosami, nie musimy chodzić do fryzjera z dużą częstotliwością. Wystarczy kupić sprzęt fryzjerski, który jest odpowiedzialny między innymi za to, że włosy nam się nie elektryzują i nie puszą.