Perfumy polecane do pracy

perfumy-polecane-do-pracy

Piękny zapach perfum unoszący się wokół to część wizerunku, który jest niezwykle istotny w miejscu pracy. Powinien on cechować się elegancją, powagą oraz profesjonalizmem. Wybierając zapach do biura, również należy wziąć pod uwagę powyższe cechy – nie może być on zbyt mocny, intensywny ani duszący. Jakie perfumy są więc najczęściej polecane do pracy? Które nuty zapachowe sprawdzą się najlepiej? Odpowiadamy.

Dlaczego odpowiedni wybór perfum do pracy jest tak ważny?

Wybór odpowiednich perfum do biura jest bardzo ważny z kilku powodów i wbrew pozorom wcale nie jest taki oczywisty. Przede wszystkim, tak jak wspomnieliśmy, jest to element Twojego profesjonalnego wizerunku, przez pryzmat którego często możesz być oceniana. Może on wpłynąć też na Twoją reputację – zarówno wśród współpracowników czy przełożonych, jak i ewentualnych kontrahentów oraz klientów. W wielu zawodach właściwa prezencja ma bowiem bardzo duże znaczenie.

Co więcej, każdego dnia przez 8 godzin przebywasz w biurze z innymi pracownikami, którzy w Twoim otoczeniu muszą czuć się swobodnie i dobrze. Zbyt mocny czy duszący zapach może wywołać u bardziej wrażliwych osób mdłości oraz bóle głowy. Taki efekt zaś może negatywnie rzutować na wykonywaną pracę oraz utrudniać realizację zadań w wyznaczonych terminach.

Delikatne i neutralne zapachy

Kompozycja perfum francuskich idealnych do pracy powinna być delikatna i lekka, a także możliwie neutralna, aby nie przeszkadzała innym osobom. Zapach używany do pracy może być wyczuwalny, jednak istotne jest, by pozostał nienachalny i nie roznosił się po całym pomieszczeniu, do którego wchodzisz. Spośród nut zapachowych, które sprawdzą się do stosowania w biurze, warto wymienić olejki pachnące owocowo oraz kwiatowo, a także:

  • drzewo cedrowe,
  • piżmo,
  • drzewo sandałowe,
  • bergamotka,
  • kwiat pomarańczy,
  • odświeżające nuty cytrusowe.

Dobrym rozwiązaniem na perfumy do pracy mogą okazać się również zapachy uniseksowe, które z reguły cechują się neutralnością oraz subtelnością.

Jakich perfum nie należy używać w biurze?

Do perfum, które nie powinny być używane w pracy, należy zaliczyć zapachy bardzo intensywne, mocne i duszące, które mogą zostawiać mgiełkę po Twoim przejściu. Na inne okazje zostaw też zapachy zbyt słodkie, ostre lub kadzidlane. Niezależnie jednak od kompozycji, pamiętaj również, by nie przesadzać z ilością perfum aplikowanych na skórę. Firmy, takie jak Mandoco, zaopatrują rozlewnie odpowiedników perfum w ogromną ilość rozmaitych kompozycji, wśród których z pewnością znajdziesz zapachy idealne na każdą sytuację.