Laser diodowy do depilacji — dlaczego warto go wybrać?

laser-kosmetyczny-cena

Pojawienie się możliwości laserowego usuwania owłosienia z początku wzbudzało sporo kontrowersji i okazywało się trudno dostępne dla wielu osób ze względów finansowych. Mimo to wraz z upływem czasu tego typu depilacja zyskiwała coraz większe grono zwolenników i jednocześnie stawała się coraz bardziej powszechna, ułatwiając codzienne życie licznym kobietom oraz mężczyznom. Warto przy tym wspomnieć, że ludzie często popełniają błąd, uważając, że depilacja laserowa jest zabiegiem czysto estetycznym i nie ma większego wpływu na stan naszego zdrowia. W rzeczywistości jednak okazuje się, że tego typu zabiegi pozwalają w szybki sposób uporać się z takimi dolegliwościami jak wrastające włoski czy zapalenie mieszków włosowych, które niezwykle trudno wyleczyć. Dlatego też warto poznać wszystkie zalety stosowania wspomnianych laserów i zdecydować, czy będą one godną uwagi inwestycją.

Laser do depilacji do salonu kosmetycznego — co sprawia, że cieszy się coraz większą popularnością?

Nie bez powodu bardzo duża część przeprowadzanych w ostatnich latach zabiegów medycyny estetycznej dotyczyła przede wszystkim trwałego usuwania owłosienia, czyli epilacji. Dzieje się tak, ponieważ dla wielu pacjentów możliwość pozbycia się problemu wrastających włosków czy pojawiających się po każdej mechanicznej depilacji podrażnień okazuje się znaczną poprawą komfortu codziennego życia. Warto przy tym wspomnieć, że laser diodowy do depilacji staje się najbardziej skuteczny, gdy skóra jest jasna, a włoski ciemne — wówczas wiązka światła może sprawniej wychwycić i uszkodzić cebulki włosów, zapobiegając ich odrastaniu. Z tego też powodu laserowa depilacja bardzo często zapewnia zauważalne efekty już po pierwszym zabiegu, co zachęca pacjentów do kontynuowania terapii.

Decydując się na laser do depilacji do salonu kosmetycznego, warto zwrócić uwagę na fakt, że zazwyczaj możemy wyróżnić lasery diodowe oraz IPL. Urządzenia wykorzystujące technologię IPL rzadko kiedy powodują trwałą utratę owłosienia — najczęściej znacznie spowalniają wzrost włosków, które za każdym razem rosną cieńsze i słabsze. Z tego też powodu wybierając tego typu laser kosmetyczny cena samego urządzenia, jak i przeprowadzanych z jego użyciem zabiegów jest niższa niż w przypadku laserów diodowych. To sprawia, że gabinety medycyny estetycznej nieco częściej inwestują w laser kosmetyczny diodowy, który cieszy się nieco większym uznaniem pacjentów.

Jak wygląda laserowe usuwanie włosów?

Laserowe usuwanie włosów z wykorzystaniem laserów diodowych w dużej mierze opiera się na uszkodzeniu cebulek, które w efekcie nie są w stanie się zregenerować. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że podczas zabiegu włoski znajdują się w różnej fazie wzrostu, co oznacza, że do osiągnięcia idealnych efektów należy wykonać serię 4-6 zabiegów. Ponadto nie bez znaczenia okazuje się jakość poszczególnych urządzeń — nowoczesne lasery do depilacji coraz częściej są wyposażone w specjalne głowice wyróżniające się innymi rozmiarami oraz w nasadki łagodzące dyskomfort pojawiający się podczas zabiegu. Tego typu lasery można między innymi znaleźć w hurtowni Attre, która wyróżnia się rozbudowaną ofertą oraz atrakcyjnymi dla przedsiębiorców cenami.