Krynica-Zdrój – noclegi i apartamenty w górach dla miłośników wyjątkowej aury

Marzysz o wypoczynku w miejscu, które powoli Ci oddychać pełną piersią? Kierunek: Krynica-Zdrój! Noclegi w tym mieście znajdziesz bez problemu, bo to jeden z bardziej znanych i docenianych punktów turystycznych na mapie Polski. Apartamenty Krynica-Zdrój pozwolą Ci rozsmakować się w spacerach po beskidzkich szlakach i zwiedzić imponujące zabytki… ale to nie wszystko! Noclegi w górach dają Ci też szansę odetchnąć wyjątkowo świeżym powietrzem, a tu dodatkowo – także spróbować wyjątkowych wód o właściwościach prozdrowotnych. Sprawdź sam!

Niezależnie od tego, czy szukasz apartamentów o wysokim komforcie, czy wolisz wybrać stosunkowo tanie noclegi – Krynica-Zdrój stoi przed Tobą otworem. Masz tu do dyspozycji sporą bazę noclegową, spełniającą duże zapotrzebowanie ze strony turystów, którzy uwielbiają to miasto i jego fantastyczny klimat. Za co szczególnie cenią sobie tę miejscowość? Jak można uatrakcyjnić swój urlop, gdy masz zabukowane apartamenty Krynica-Zdrój?

Górska Krynica – noclegi dla zdrowia!

Zacznijmy od tego, że miasto to ma wyjątkowe położenie geograficzne, które sprawia, że panuje w nim specyficzny mikroklimat. Lokalizacja w śródgórskiej dolinie pozwala się cieszyć bezwietrzną pogodą przez ponad 25% dni w roku! W Krynicy-Zdroju odnotowuje się też wyjątkowe wysokie stężenie ozonu w powietrzu, dzięki czemu od maja do września występuje tu więcej pogodnych dni niż w innych miejscowościach w Beskidzie Sądeckim.

Ponadto okolica miasta jest silnie zalesiona. Największy udział mają tu lasy iglaste – m.in. jodłowe – które nasączają powietrze wyjątkowymi olejkami eterycznymi, wykazującymi działanie bakteriobójcze oraz wspierającymi odporność organizmu. Brak szkodliwego dla natury przemysłu oraz wysokie stężenie jodu nadają jeszcze wyższe walory zdrowotne tutejszej atmosferze.

Noclegi Krynica-Zdrój – centrum miasta z dostępem do wód mineralnych

Jednak świeże, zdrowe powietrze to nie wszystko – Krynica-Zdrój jest bowiem znana przede wszystkim z tego, że występują tu źródła wód mineralnych i leczniczych. Należą do nich m.in. Kryniczanka, Jan, Józef, Zuber czy Słotwinka. Możesz ich spróbować w jednej z czterech działających obecnie pijalni wód. Największe i najbardziej znane to Pijalnia Główna oraz Pijalnia Mieczysław w Starym Domu Zdrojowym. Są one zlokalizowane w samym centrum miasta, tuż przy deptaku.

Jeśli więc chcesz jak najczęściej korzystać z zasobów mineralnych, jakie oferuje Krynica-Zdrój – nocleg wybierz w tej części miasta, np. w takim obiekcie jak Zielony Zdrój. W odległości spaceru od niego masz Stare Łazienki Mineralne, znajdujące się w jednym z najstarszych krynickich budynków. Niedaleko znajduje się też kolejna pijalnia wód – Jana. Jest ona położona przy dolnej stacji kolejki linowo-terenowej, którą wjedziesz na Górę Parkową. Będzie to wspaniałe uwieńczenie spaceru i wyjątkowa atrakcja – wierz nam, widoki okażą się niezapomniane!

Krynica – apartament do zwiedzania innych atrakcji miasta

Pijalnie wód to jednak niejedyne atrakcyjne punkty miasta. Jeżeli znajdziesz apartament po drugiej stronie centrum – np. Centrum Krynica-Zdrój – wówczas masz doskonałą bazę wypadową do zwiedzania innych wyjątkowych miejsc. Tuż obok jest Sankostrada, oferująca świetną zabawę zarówno małym, jak i dużym. Idąc dalej na północ, znajdziesz tężnię solankową, zlokalizowaną w parku Słotwińskim.

Koniecznie zobacz też symbole Krynicy-Zdroju: pomnik Jana Kiepury oraz fontanną multimedialną, zlokalizowane przy deptaku. Absolutnym must see w mieście jest również muzeum wybitnego polskiego malarza prymitywisty – Nikifora. Znajduje się ono w zabytkowej Willi „Romanówka”. Możesz z niej podążyć tzw. Trasą Nikifora – liczącą sobie ok. 8 km i pokazującą ważne miejsca z życia i twórczości tego artysty. W Krynicy-Zdroju odwiedź ponadto Muzeum Zabawek; zgromadzono w nim ponad 300 eksponatów, z których niektóre liczą sobie aż kilkadziesiąt czy nawet kilkaset lat. Naprawdę warto to zobaczyć!

Może się zdarzyć, że Twój wyjazd okaże się tak udany, iż jego ostatnim przystankiem nie będzie Krynica-Zdrój. Apartamenty o wysokiej jakości znajdziesz również w innych miastach tego regionu i pobliskich. Zobacz, jakie noclegi w górach są dostępne w ofercie – i niech ta przygoda szybko się nie kończy!