Jak zabezpieczyć meble ogrodowe przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi?

Jak zabezpieczyć meble ogrodowe przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi?

Za chwilę kończy się kalendarzowe lato, a w jego miejsce wskakuje jesień. Ta prawdziwa, dżdżysta, mglista, deszczowa i znacznie chłodniejsza. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z czasu spędzanego na świeżym powietrzu, chociażby w swoim przydomowym ogrodzie. Pewne jest natomiast, że musimy część tego czasu poświęcić na przygotowanie ogrodu do sezonu jesienno-zimowego. Wśród elementów przygotowawczych nie może zabraknąć czyszczenia i zabezpieczenia mebli ogrodowych, a także innych rzeczy, które były używane w sezonie letnim. Jakie produkty warto wybrać i o czym nie można zapominać?

Pokrowce ochronne na meble ogrodowe

Jesień przynosi nam sporo wilgoci, opadów deszczu i coraz niższej temperatury. Choć czeka nas jeszcze trochę słonecznych i przyjemnych dni, na lato poczekamy kolejne miesiące. A tuż po jesieni będziemy się zmagać z mrozami, śniegiem i jeszcze niższą temperaturą. Takie warunki nie należą do sprzyjających, jeśli chodzi o meble ogrodowe, szczególnie te bazujące na materiałach naturalnych. Jak je zabezpieczyć?

Przydadzą się specjalne pokrowce ochronne, które można znaleźć w sklepie https://bazkar.pl/. Najlepszym rozwiązaniem jest kupno takich pokrowców wraz z wybranym kompletem mebli, aby mieć pewność, że wszystko będzie do siebie idealnie pasować. Niestety, aktualnie raczej myślimy o wyposażeniu do domu, ewentualnie jesiennych pracach w ogrodzie niż o kupowaniu nowych mebli, z których korzystamy najprędzej przyszłej wiosny.

Jeśli wcześniej nie nabyliśmy pokrowca do kompletu z posiadanym zestawem mebli ogrodowych, możemy wybrać ten uniwersalny. Zmieszczą się pod nim zarówno krzesła, jak i stół, a być może nawet dodatkowe elementy małej architektury ogrodowej.

Wszechstronna w zastosowaniu plandeka

Ciekawym rozwiązaniem jest także uniwersalna i o sporych rozmiarach plandeka. Wykonana z materiału, który jest odporny na wilgoć, opady, zmienne temperatury, a także uszkodzenia mechaniczne. Plandeka może zatem posłużyć do zabezpieczenia mebli ogrodowych, niektórych sprzętów, dziecięcych konstrukcji użytkowanych latem bądź innych rzeczy, które wymagają ochrony przed warunkami panującym w sezonie jesienno-zimowym.

Suche miejsce do przechowywania

Niezależnie od rodzaju wybranej osłony, musimy również pamiętać o odpowiednim miejscu do przechowywania. Przyda się suche pomieszczenie, w którym nie będzie panowała zbyt niska ani też za wysoka temperatura. Chodzi o to, aby meble nie zmagały się z wilgocią, która staje się pożywką dla nieproszonych gości.

Czyszczenie posezonowe

Pamiętajmy również o tym, aby meble ogrodowe przed schowaniem i okryciem pokrowcem bądź plandeką, dokładnie wyczyścić. Dodatkowo konserwacji i impregnacji wymagają meble drewniane. Dzięki temu podczas kolejnego sezonu wiosenno-letniego nasze meble ogrodowe będą cieszyły równie mocno, co w dniu zakupu, a ich przygotowanie do użytkowania nie zajmie zbyt wiele czasu. Zadbajmy o ogród i do niedawna intensywnie eksploatowane meble ogrodowe!