Jak wybrać dobrą firmę cateringową?

catering Łódź

Przy organizacji imprez coraz częściej wybieraną opcją wyżywienia jest zorganizowany, zewnętrzny catering. Jest to udogodnienie, które pozwala zaoszczędzić naprawdę dużo czasu. Znalezienie firmy, która zajmuje się cateringiem, jest banalnie proste – wystarczy wpisać w Google frazę catering Łódź, Kraków czy Poznań, a znajdziemy ogrom ofert. Jak spośród wielu firm wyłonić więc tą, która warta jest uwagi?

Dobra komunikacja i uwzględnienie potrzeb

Choć wydawać by się mogło, że podstawowym kryterium wyboru powinny być oferowane dania, warto zwrócić uwagę na komunikację z firmą cateringową. Na rynku każda firma będzie twierdziła, że ich jedzenie jest najlepsze, a ceny najbardziej konkurencyjne. Jednak żadna firma nie spełni naszych oczekiwań, jeśli nie będzie chciała ich wysłuchać. Odbieranie telefonów, czy regularny kontakt mailowy to podstawa dobrej firmy cateringowej. Ich stopień otwartości na nowe pomysły lub krytykę będzie miał wpływ na efekt finalny. Każda renomowana firma cateringowa powinna podczas rozmowy zadawać dużo pytań, zwłaszcza w aspektach takich jak budżet, czy tematyka eventu. Aktywne słuchanie i analiza uzyskanych odpowiedzi to klucz do sukcesu.

Elastyczność przy doborze menu

Każda z firm cateringowych najczęściej posiada pewien standardowy schemat menu. Istotna jest jednak elastyczność, jaką oferuje w zakresie jego zmiany. Wyróżniające się firmy cateringowe dostosują swoje menu do potrzeb zgłaszanych przez klienta, uwzględniając, chociażby tematykę wydarzenia. Będą w stanie zaproponować odrębne propozycje dla wegetarian, wegan, czy dla osób, które są na diecie koszernej. W przypadku imprez rodzinnych ważne jest także przygotowanie specjalnego menu dziecięcego. Każda dobra firma cateringowa oferuje możliwość wcześniejszej degustacji dań, z której warto korzystać. Pozwala to dopracować smak i dobrać odpowiednią wielkość potraw.

Referencje i rekomendacje

Sprawdzanie opinii na temat wybranej firmy cateringowej to niemalże oczywistość. Najlepiej jest skorzystać z poleceń z pierwszej ręki, czyli przede wszystkim od znajomych i rodziny. Jeśli jednak nikt ze znanych nam osób nie korzystał wcześniej z usług wybranej firmy, dobrze jest spróbować dotrzeć do poprzednich klientów, na przykład dzięki mediom społecznościowym. Większość firm cateringowych na swoich stronach chwali się zorganizowanymi imprezami, warto więc poświęcić chwilę, aby odnaleźć osoby, które mają już doświadczenie z daną firmą i uzyskać od nich informację. Gdy okaże się to niemożliwe, można skorzystać z dostępnych w internecie informacji na forach, czy stronach internetowych, które pozwalają na wystawienie opinii.