Jak ubrać się na imprezę firmową?

Organizacja eventów to jeden z oczywistych elementów pracy w korporacji. Firmowe wyjazdy, spotkania, szkolenia. Podczas wszystkich tych wydarzeń musimy jakoś wyglądać. Ale jak dobrze się ubrać, by dopełnić wymagań wynikających z organizacji eventu?

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie

Wszystko zależy od tego, na czym polega wydarzenie i jak przebiega organizacja eventu. Jeśli w toku organizacji dostaniemy informację, jak mamy się ubrać, problem zniknie. Niestety, jeżeli takich informacji nie otrzymamy, musimy zdać się na własny gust. Po pierwsze, zastanówmy się, jakiego rodzaju jest to spotkanie. Jeśli chodzi o prawdziwą, firmową imprezę, podczas której będzie wielu ważnych gości, nie możemy być ubrani „na luzie”. Pamiętajmy, jak ważne jest pierwsze wrażenie, dlatego postarajmy się wypaść jak najlepiej. Zadbajmy o to, by nasze ubranie było czyste, wyprasowane, a wszystkie metki schowane. Na firmowej imprezie, zresztą tak samo poza nią, powinno się być schludnym, eleganckim i pełnym gracji. Jeśli sprawa dotyczy kobiety, makijaż powinien być perfekcyjny, zaś w przypadku mężczyzny – twarz idealnie ogolona. Jeśli mężczyzna nosi brodę, powinien zadbać o to, by była dobrze przystrzyżona i nie sprawiała wrażenia zaniedbanej.

Luźna elegancja

Jeśli pod słowami „impreza firmowa” nie kryje się przyjęcie z prawdziwego zdarzenia, a np. konferencja bądź szkolenie, warto postawić na luźną elegancję. Nadal obowiązuje zasada schludności, ale tym razem koszula nie musi być zapięta na ostatni guzik. Można pozwolić sobie na nieco luzu i w ogóle zrezygnować z koszuli, zamiast tego ubierając białą koszulkę, na którą można narzucić czarną marynarkę; do tego białe spodnie i czarne szpilki. Voila! Elegancko, ale wygodnie.

Sportowo i wygodnie

I wreszcie pojawia się chyba ulubiony event! Wyjazdy integracyjne. Jadąc na taki wyjazd integracyjny, najprawdopodobniej nie będzie trzeba się nie wiadomo jak stroić. Wszystko zależy od osoby, która zajmuje się organizacją eventu, ale jeśli to wyjazd np. w góry, wręcz wskazany jest strój sportowy, w którym jest najwygodniej. Podczas takiego wyjazdu możemy być sobą w swoim stylu!