Jak skutecznie wyeliminować ból głowy oraz karku?

Ból głowy oraz karku doskwiera wielu osobom, zwłaszcza tym, które pracują na co dzień na siedząco. Zwykły człowiek spędza w takiej pozycji od 3 do 5 godzin dziennie, np. oglądając telewizję lub rozmawiając ze znajomymi, których przyjmuje się w domu. Właśnie wtedy mogą pojawić się różnorodne dolegliwości bólowe, których nie sposób usunąć w jeden dzień. Istnieje kilka ciekawych ćwiczeń domowych, na które można się zdecydować, jednak w większości przypadków najlepszym wyborem są profesjonalne masaże.

Specjaliści wyróżniają dwa podstawowe typy bólu głowy:

  • naczyniowy – wywoływany jest podwyższonym ciśnieniem różnorakich płynów ustrojowych, zazwyczaj określa się go jako migrenę,
  • napięciowy – związany ze skróceniem ogółu tkanek miękkich i podwyższonym napięciem, spotyka się go w obszarze szyi oraz czaszki.

Jak radzić sobie z bólem głowy oraz karku?

Ból głowy oraz karku może być wyeliminowany na kilka sposobów. Zaleca się zastosowanie masażu głębokiego, który powinien być wykonany przez doświadczonego i wykwalifikowanego terapeutę. Na wizytę można umówić się na stronie leczymylaziska.pl. Masaż to metoda nieinwazyjna, która pomoże wielu osobom w potrzebie. Oczywiście przed jego wykonaniem u pacjenta wykonuje się wywiad, aby wybrać odpowiednią dla niego technikę. Masaż oddziałuje na tkanki i zdecydowanie zmniejsza napięcie.

Kolejną poradą jest wyeliminowanie wszystkich złych nawyków podczas siedzenia, a więc nie można się garbić, nie powinno się trzymać głowy w tej samej pozycji przez długi czas, a stanowisko pracy powinno być dostosowane do potrzeb danej osoby. Warto wykonywać co jakiś czas różnorodne ćwiczenia rozluźniające, polegające m.in. na ruszaniu głową w każdą ze stron, oczywiście niezbyt agresywnie, lecz rytmicznie. Zaleca się również zastosowanie poniższych ćwiczeń:

  • ćwiczenie oczu (patrzenie w dół bez jednoczesnego pochylania głowy),
  • siadanie przy ścianie i oparcie o nią pleców oraz głowy,
  • pisanie na klawiaturze bez patrzenia na ręce,
  • trzymanie wyżej telefonu komórkowego.

To kilka sprawdzonych metod, które powinny się sprawdzić u pacjentów narzekających na bóle głowy oraz karku.

Masaż zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem

Wszystkie podane wyżej ćwiczenia rozwiązują problem na krótki okres czasu, pozwalają co prawda uśmierzyć ból, ale w przyszłości z pewnością powróci, czasami nawet ze zdwojoną siłą. Nie obejdzie się więc bez wizyty u masażysty, na którą należy umówić się na stronie leczymylaziska.pl. Seria zabiegów poprawi stan zdrowia pacjenta i sprawi, że ból zniknie na bardzo długi czas, a być może nawet na zawsze. Masażyści mają swoje sprawdzone techniki, które pozwalają im rozwiązywać problemy zdrowotne u chorych osób.