Inhalacje – remedium na różne dolegliwości

Wiele osób borykających się ze schorzeniami układu oddechowego, chociażby z najzwyklejszymi przeziębieniami, zapomina o zbawiennym wpływie inhalacji. Jak wiadomo, jest to świetna sprawa i naprawdę pomaga pozbyć się szybciej przykrych objawów przeziębienia oraz innych nieprzyjemnych dolegliwości. np. tych związanych z mukowiscydozą.

Inhalacje z olejków i ziół

Nic ta nie odpręża, jak pachnące cudownie olejki eteryczne. Oprócz ich właściwości aromatoterapeutycznych olejki są świetne do inhalacji. Działają przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, pozwalając szybciej pozbyć się wirusów z organizmu. Na podobnej zasadzie działają napary przygotowane z ziół. Inhalacje to istna przyjemność, chwila dla siebie, która jest naprawdę dobrze spożytkowana. Jak przygotować inhalacje? Chyba każdy wie, co jest do tego potrzebne – gorąca woda, miska i kilka kropel olejku, czy miarka ulubionych ziół. Efekty? Odetkany nos, nawilżona śluzówka gardła i poprawa samopoczucia. Zależnie od rodzaju inhalacji i schorzenia efekty mają finalnie przynieść określone zdrowotne korzyści.

A może nebulizator?

Często nebulizator jest składową częścią inhalatora. Przykładem może tu być np. nebulizator Philips, niewielkie urządzenie przydatne w każdym domu, gdzie znajdują się dzieci i osoby starsze. Nebulizacja polega na podaniu leku w formie kropelkowej przez ustnik, co dzieje się pod wpływem ciśnienia gazu, wytworzonego przez sprężarkę.

Jak to działa? Bardzo prosto. Lek zamienia się w pojemniku w aerozol do inhalacji i wnika bezpośrednio do płuc oraz oskrzeli w dużym stężeniu. Podawanie leku w takiej formie pozwala na zmniejszenie jego dawki, co jak wiadomo jest o wiele korzystniejsze dla zdrowia.

Dobrym wyborem będzie np. nebulizator Philips. Może być stosowany w leczeniu min astmy, chorób płuc, oskrzeli, zakażeniach dróg oddechowych i problemów z zatokami. Alergicy również docenią jego wspaniałe możliwości.

Co jeszcze zyskujesz

Stosując nebulizator Philips, możesz w niektórych przypadkach uniknąć późniejszej antybiotykoterapii. Jest również bezpieczniej, ponieważ lek nie ma kontaktu z innymi innymi organami, a działa jedynie w miejscu docelowym. Przygotowanie do nebulizacji jest bardzo proste i zajmuje tylko chwilę.

Nebulizator Philips można kupić oddzielnie, lub razem z inhalatorem. Zależy od tego, czy chcesz wykonywać zabiegi inhalacyjne, czy wystarczy Ci tylko nebulizacja.