Ile można zarobić na franczyzie w małym mieście?

Ile można zarobić na franczyzie w małym mieście?

Franczyza w małym mieście to doskonałe rozwiązanie dla zmaksymalizowania dochodów. To, jaki sklep warto otworzyć w małym mieście, zależy od warunków franczyzodawcy i innych czynników.

Gdy znajdzie się już pomysł na biznes w małym mieście, zarobki z tego tytułu mogą przewyższyć średnią krajową. Pozwala to na zapewnienie godnych warunków życia całej rodzinie.

Od czego zależą zarobki na franczyzie w małym mieście?

Zarobki na franczyzie w małym mieście zależą od umiejętności handlowych, choć ważną rolę odgrywa lokalizacja. Jaki biznes w małym mieście będzie w tej kwestii najlepszym rozwiązaniem? Szczególnie punkt handlowy blisko szkoły, basenu, urzędów czy też kościoła pozwala na zwiększenie zysków. Taką lokalizację wskazuje zwykle franczyzodawca, choć możemy mu go zasugerować. Równie ważne są godziny otwarcia. Gdy sklep franczyzy działa do późnych godzin wieczornych, jest doskonałym pomysłem na biznes w małym mieście, ponieważ można liczyć w jego przypadku na większe dochody, szczególnie w weekendy.

Franczyza w małym mieście a koszty

Franczyza w małym mieście wiąże się z określonymi kosztami. Obejmują one przede wszystkim te związane z pracownikami, mediami i wynajęciem powierzchni. Trzeba pamiętać także o opłatach na start, które mogą być barierą, jeśli chodzi o podjęcie decyzji o tym, jaki sklep otworzyć w małym mieście. Najczęściej wymagana jest opłata za przystąpienie do sieci, zakup i uruchomienie kasy fiskalnej, koncesję na sprzedaż napojów alkoholowych i zakup produktów lokalnych (jak np. pieczywo i owoce). To wszystko trzeba wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o pomysł na biznes w małym mieście.

Dobry biznesplan – klucz do sukcesu franczyzy w małym mieście

Zastanawiając się nad tym, jaki biznes otworzyć w małym mieście, warto przygotować biznesplan. Określone w nim przychody i koszty pozwolą na podjęcie decyzji, czy dany pomysł na biznes w małym mieście będzie możliwy do zrealizowania. Taki biznesplan podlega analizie ze strony franczyzodawcy, który podejmuje decyzję, czy możliwe jest otwarcie jego sklepu we wskazanej lokalizacji.

Franczyza w małym mieście – którą sieć warto wybrać, żeby osiągać duże dochody?

Na polskim rynku można spotkać wiele franczyz. Jaki biznes w małym mieście warto otworzyć? Jeśli chodzi o dochody, które można z nich osiągnąć, doskonałe opinie zbiera franczyza Żabka. Jest to poparte liczbami. W I kwartale 2022 r. franczyzobiorcy sieci w 76% przypadków osiągali przychody w kwocie przynajmniej 20 tys. złotych miesięcznie. Biorąc pod uwagę niskie koszty uruchomienia franczyzy Żabka (wynoszące około 5.000 złotych), jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli ktoś zastanawia się, jaki biznes warto otworzyć w małym mieście.