Garderoba dziecięca na zimę – przygotuj się przed sezonem i skorzystaj z atrakcyjnych promocji

Powoli wkraczamy w okres jesienny, który raczy nas nie tylko niższą temperaturą szczególnie porankami i wieczorami, ale również wiatrem i deszczem. To już najwyższa pora na zmianę garderoby na cieplejszą, a także rozglądanie się za ubraniami dziecięcymi na zimę – przede wszystkim dlatego, że być może pojawi się ona nagle i co wtedy?

Idzie jesień, a za nią zimą wielkimi krokami 

Nie zawsze wszystko da się zaplanować, a już na pewno nie pogodę. Nie wiemy, jak szybko pojawi się pierwszy śnieg i czy uda się tegoroczny urlop spędzić w zimowym klimacie. Teraz jest jeszcze okazja, aby na spokojnie przejrzeć propozycje sklepów z odzieżą dziecięcą na zimę i wybrać przede wszystkim to, co nam przypadnie do gustu. A mamy ku temu okazję, ponieważ asortyment nie jest przebrany i możemy liczyć na atrakcyjne promocje. Odkładanie tego na ostatnią chwilę skutkuje najczęściej brakiem rozmiarów i ubraniami, na które mało kto zwrócił uwagę, czyli te najmniej atrakcyjne lub najdroższe. Zakupione teraz kurtki czy spodnie narciarskie dziecięce sprawią, że będziemy mieć spokojną głowę przed nagłym atakiem zimy – nie dajmy się więc zaskoczyć jak drogowcy!

Dziecięce ubrania na zimę – kurtki i spodnie narciarskie dziecięce 

Są to najważniejsze elementy garderoby, które mają przede wszystkim zabezpieczać przed zimnem, wiatrem i przemoknięciem. Kurtka na zimę powinna więc posiadać taką długość, aby przykrywała również biodra i pupę. Ważne jest, aby wykonana była z dobrej jakości materiałów, które nie przemokną pod wpływem długich zabaw na śniegu, a także posiadała kaptur, ściągacze i zabezpieczenia suwaków. Spodnie narciarskie dziecięce to konieczny zakup nie tylko w przypadku zimowej wyprawy na szlak narciarski – żadne inne spodnie nie ochronią właściwie podczas zabawy w śniegu na sankach, czy nawet podczas bitwy śniegowymi kulami. Nie musimy się wtedy martwić, że dziecko wróci do domu zziębnięte i przemoczone. 

Ciepłe bluzy i termoaktywna bielizna 

Zakładamy je pod kurtkę i stanowią one warstwę, która ma na celu utrzymanie stałej temperatury ciała, a także ochronę przed wyziębnięciem i przegrzaniem. Jeśli chodzi o bieliznę, to warto wybierać taką, która będzie skutecznie zapobiegać poceniu się i tym samym zawilgoceniu, czego konsekwencją prawie zawsze jest wychłodzenie. Najlepiej wybierać włókna syntetyczne lub wełnę, a zrezygnować z bawełny. Na bieliznę zazwyczaj zakładamy jeszcze bluzę, a nawet dwie – wszystko zależy od warunków panujących na zewnątrz. Świetnie sprawdzają się polarowe bluzy, które teraz można dostać w atrakcyjnych promocjach. 

Buty i inne dodatki 

Warto postawić na obuwie, które zabezpieczy nawet przed topiącym się śniegiem – przemoczone skarpety i nogi to bliska droga do przeziębienia, dlatego dziecięce buty na zimę muszą przede wszystkim być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Nie można także zapomnieć o niezwykle ważnych dodatkach takich jak czapki, szaliki czy rękawiczki. Wybierzmy takie, które są nie tylko kolorowe, ale również ciepłe i wygodne – materiały nie powinny drapać, uciskać i łaskotać.