Jeśli zależy ci na małoinwazyjnym zabiegu, który doskonale ujędrni i wyszczupli twoje ciało, to endermologia jest jednym z najlepszych wyborów. Zabieg od lat cieszy się niesłabnącą popularnością – wszystko dlatego, że potrafi skutecznie sprawić, że sylwetka stanie się bardziej atrakcyjna.
Na czym polega endermologia?
Endermologia to nic innego jak specjalny masaż podciśnieniowy. Wykonuje się go za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w mechaniczne rolki i zasysającego skórę (poprzez wytworzenie podciśnienia). Rolki poruszają się w różnych kierunkach – wokół własnej osi i wokół siebie. Technologia ta pozwala w dokładny sposób przemasować tkanki, a przez to wpłynąć na rozpoczęcie procesu uwalniania tłuszczu – lipolizy. Następuje pobudzenie metabolizmu komórkowego, wzmożenie produkcji kolagenu i elastyny – co wpływa pozytywnie na kondycję skóry. Podczas zabiegu należy nosić specjalny kostium i to przez niego prowadzony jest zabieg. Osoba wykonująca zabieg może dostosowywać intensywność masażu w zależności od predyspozycji pacjenta. Endermologia nie jest bolesna – to zabieg, podczas którego pacjent może się zrelaksować i rozluźnić. Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty, należy sumiennie przejść zalecaną serię zabiegów. W każdym przypadku może być potrzebna inna ilość (zostanie ona ustalona podczas konsultacji). Pierwsze efekty będą widoczne tak naprawdę już po pierwszych kilku zabiegach. Co ważne, to podczas terapii należy pić dużo wody, minimum 2 litry. Kiedy endermologia nie przynosi efektów, najczęściej powodem jest właśnie niestosowanie się do tych zaleceń. Brak systematyczności lub zbyt rzadkie zabiegi nie będą niestety odpowiednio stymulowały skóry.
Endermologia – jakie daje efekty?
Jest to procedura, która niesie za sobą szereg pozytywnych efektów. Przede wszystkim widoczne jest miejscowe wymodelowanie ciała. Zabieg służy do redukcji otłuszczeń m.in. na brzuchu, udach, ramionach, obszarach nad kolanami. Co więcej, jest to doskonała procedura redukująca cellulit (na pośladkach bądź udach), pozwalająca ujędrnić skórę i wyrównać niedoskonałości. Zabieg daje poczucie lekkości, często stosowany jest na tzw. ociężałe nogi, gdyż usprawnia krążenie krwi i limfy w organizmie. Prowadzi także do usunięcia toksyn.
Endermologia – dlaczego warto?
Jest to zabieg polecany osobom, które szukają sposobów na miejscowe wymodelowanie ciała i redukcję cellulitu w sposób nieinwazyjny. Zabieg nie posiada praktycznie skutków ubocznych (czasem mogą pojawić się lekkie zasinienia, ale intensywność procedury jest dostosowywana do predyspozycji pacjenta). Po endermologii występuje uczucie lekkości
Przeciwwskazania do endermologii
Tak naprawdę kolejną zaletą tego zabiegu jest fakt, iż praktycznie nie posiada on przeciwwskazań. Jedynie nie można go wykonywać, gdy pacjent ma żylaki lub choruje na nowotwór. Nawet menstruacja nie jest przeciwwskazaniem (nie powinno się podczas miesiączki wykonywać zabiegu w okolicy brzucha, na reszcie obszarów ciała jest to możliwe).