Doskonałe właściwości żelu aloesowego

Do niedawna uważano, że żel aloesowy dobrze radzi sobie z oparzeniami słonecznymi i podrażnieniami. Nakłada się go na uszkodzoną skórę i natychmiast pojawia się długo oczekiwany chłód i ulga. Ale im bardziej zapoznawano się z tym produktem, tym więcej nowych właściwości i metod poznano. Jest wiele powodów, aby włączyć właśnie aloes żel do pielęgnacji swojego ciała.

Aloes żel – bogaty w witaminy i nie tylko

W jego składzie znajdują się polisacharydy, które są dobre dla ich właściwości nawilżających i przeciwzapalnych. Pomagają aloesowi stworzyć barierę ochronną na skórze. Również w aloesie występują fitosterole, które łagodzą świąd i podrażnienia oraz chronią przed utratą wilgoci. Żel z aloesem zachowuje biologicznie aktywne związki rośliny, które są bogate w witaminy A, B, C, D i E, a także minerały takie jak: magnez, potas i cynk. Wszystkie, te składniki pomagają aloesowi leczyć skórę.

Żel aloesowy – idealny dla skóry po oparzeniach słonecznych i przy podrażnionej skórze

Aloes żel ma właściwości chłodzące, przebywając długo na słońcu złagodzi rozgrzaną skórę. Również aloes żel może być stosowany na skórę podrażnioną lub objętą stanem zapalnym, podatną na wysypki i wypryski. W końcu oparzenie słoneczne to uszkodzenie skóry, które wywołuje temperaturę, podrażnienie, parowanie wody i dyskomfort. Żel zapewnia szybkie nawilżenie i pomaga przywrócić barierę ochronną.

Wszechstronna pielęgnacja skóry dzięki żelowi aloesowemu

Zakres stosowania żelu aloesowego jest nieograniczony. Można zrobić peeling: wymieszać żel z aloesem z oliwą oliwek i brązowym cukrem. Albo dodać żel do lodu, zamrozić i pocierać twarz kostkami. Niektórzy używają aloes żel przy goleniu, dzięki swojej konsystencji dobrze przylega do skóry, dzięki czemu maszynka łatwo się ślizga nie powodując podrażnień.

Żel aloesowy jest skuteczny w leczeniu trądziku pospolitego

Krosty przychodzą i odchodzą, ale uszkodzenia skóry pozostają. Korzystając z właściwości aloesu możemy spłycać blizny. Kosmetolodzy radzą, aby nałożyć żel na trądzik, nacisnąć to miejsce i trzymać przez trzy minuty, a następnie pozostawić do wyschnięcia. Zasadniczo suche komórki stają się nawilżane, zmiany trądzikowe bardziej płaskie, dzięki czemu są mniej zauważalne.

Jak można stosować aloes żel?

  • Jak balsam lub maska. Można dodać olej i nałożyć na twarz, aby nawilżyć lub wykonać peeling.
  • Jako środek do golenia i po goleniu, ponieważ łagodzi skórę.
  • Jak maska do włosów. Nanieść żel na włosy i zmyć po 10-15 minutach. Włosy są nawilżone i stają się bardziej gładkie.
  • Jako kojąca maska dla skóry wokół oczu. Nałożyć żel na płatki kosmetyczne i pozostawić na powiekach na kilka minut.
  • Jako krem do rąk i paznokci. Nałożyć żel na dłonie i obficie na obszar naskórka.
  • Jako żel do ciała. Można dodać olej, aby uzyskać bardziej odżywczy efekt w okresie zimowym.
  • Przy trądziku. Nałożyć aloes żel na zmieniony chorobowo obszar skóry i pozwolić mu wsiąknąć. Nadmiar delikatnie usunąć wacikiem.