Darmowy terminal płatniczy, czyli same korzyści za 0 zł!

Czy przedsiębiorca może otrzymać darmowy terminal bez abonamentu? W ramach programu Polska Bezgotówkowa jest to możliwe!

Program Polska Bezgotówkowa został stworzony przez największych na polskim rynku wydawców kart, agentów rozliczeniowych, Związek Banków Polskich i sektor publiczny. Inicjatywa ma na celu wsparcie przedsiębiorców, którzy dotychczas, z różnych przyczyn, nie zdecydowali się na instalację terminala płatniczego w swoim przedsiębiorstwie i ułatwienie im dostępu do urządzeń płatniczych.

W ramach Polski Bezgotówkowej przedsiębiorca może otrzymać do trzech darmowych terminali kart płatniczych i przez okres 12 miesięcy nie płacić prowizji od transakcji. Co istotne, cały proces rejestracji można przeprowadzić przez internet. By wziąć udział w programie wystarczy wejść na stronę bezgotowki.pl, wybrać terminale i uzupełnić dostępny na stronie formularz. Po przejściu weryfikacji kurier dostarczy urządzenia od wskazany adres.

Jakie terminale dostępne są w ramach programu? Jaki terminal płatniczy wybrać? Do wyboru jest m.in. terminal standardowy dostępny za darmo przez 12 miesięcy, który po upływie roku wynajmuje się za kwotę 39 zł miesięcznie. Urządzenie zapewnia bezpieczeństwo transakcji, akceptuje płatności telefonem komórkowym i najpopularniejszymi kartami płatniczymi takimi jak Visa, Mastercard, UPI, JDB czy Diners. Dostępny jest w wersji stacjonarnej i przenośnej.

Uczestnik programu może także wybrać terminal typu smart. To nowoczesne, bezprzewodowe urządzenie z dotykowym ekranem po 12 miesiącach użytkowania przechodzi na własność przedsiębiorcy dzięki czemu nie płaci się za jego wynajem. Urządzenie, podobnie jak terminal standardowy, przyjmuje płatności kartami i telefonem. Ponadto wyposażony jest w wytrzymałą baterię pozwalającą na dokonanie ok. 200 transakcji. Pozwala także na przechowywanie elektronicznych potwierdzeń transakcji dzięki czemu nie trzeba kupować papieru do terminala. Więcej informacji na temat oferty eService w ramach programu Polska Bezgotówkowa dostępnych jest na stronie https://bezgotowki.pl/oferta/.

Instalacja terminala płatniczego w przedsiębiorstwie przynosi szereg korzyści. Zwiększa się bezpieczeństwo, ponieważ nie ma konieczności trzymania gotówki w kasie, zmniejsza się też ryzyko przyjęcia fałszywych banknotów. Co więcej, klienci, którzy preferują płatności bezgotówkowe częściej robią zakupy w punkcie, który posiada terminal, wydają też wówczas większe kwoty. Wreszcie, osoby, które nie noszą przy sobie gotówki, nie rezygnują z zakupu czy skorzystania z danej usługi.