Czy warto stosować kosmetyki mineralne?

Niektórzy sądzą, że kosmetyki mineralne to zwykła moda, na którą nie warto zwracać uwagi. Ich wieloletnie użytkowniczki zdążyły się już przekonać, że to o wiele więcej. Czy minerały w kosmetykach mają sens?

Magia kosmetyków mineralnych – dlaczego kobiety je kochają?

Kosmetyki tego rodzaju zdobyły sobie popularność ze względu na ich naturalny, pozbawiony szkodliwych dodatków skład oraz łagodne oddziaływanie na skórę. Kobiety o wrażliwej cerze, które niekiedy musiały zupełnie zrezygnować z kolorowego makijażu, z radością sięgają po cienie czy podkłady mineralne, wiedząc, że ich antybakteryjne działanie i brak przesuszających właściwości to dobra wiadomość. Dzięki minerałom użytkowniczki nie muszą się także obawiać, jakie rezultaty przyniesie wieloletnie wystawianie cery na wpływ kontrowersyjnych substancji chemicznych, których nie brak w typowych kosmetykach.

Kolejną z zalet kosmetyków mineralnych jest z całą pewnością ich uniwersalność. Przykładowo, pudy mineralne zasadniczo składają się z tym samych prostych substancji, a za różnice w efekcie odpowiada właściwy dobór ich proporcji. Za pomocą podkładów czy pudrów mineralnych można uzyskać rozjaśnioną i rozświetloną cerę, co jest zasługą zawartości w nich miki. Jeśli natomiast zależy nam na efekcie przyciemnienia czy lekkiej opalenizny, na nasze potrzeby odpowie dodatek tlenku żelaza w różnych proporcjach.

Makijaż mineralny – odwieczne piękno dla współczesnych kobiet

Choć kosmetyki mineralne pojawiły się w publicznej świadomości czy na łamach gazet ledwie kilkanaście lat temu, w rzeczywistości towarzyszą ludzkości nie od dziś. Korzystanie z naturalnych kolorów minerałów występujących w przyrodzie, by dodać sobie urody, to praktyka znana kobietom na całym świecie od tysiącleci. Współczesne pudry mineralne i inne kosmetyki tego rodzaju niewątpliwie nawiązują do tych tradycji.

Wielu producentów takich kosmetyków z wysokiej półki (jak choćby firma https://bikormakeup.com/pl/ którą uwielbiamy za ich ziemię egipską) sięga po także inspiracje kolorami Natury, proponując swoim klientkom pudry czy podkłady mineralne we wszystkich odcieniach kremu, beżu czy brązu. Korzystając obecnie z dobrej jakości cieni, różów czy podkładów mineralnych, mamy do dyspozycji całą moc naturalnych substancji, z których korzystały nasze mamy i babcie, a o ich czystość i nietoksyczność dbają nowoczesne laboratoria. Podsumowując – zdecydowanie warto!