Biustonosze dla amazonek. Co warto wiedzieć?

biustonosz-dla-amazonki

Dobrze dobrany biustonosz pozytywnie wpływa na komfort i zdrowie kobiety, a także na jej poczucie pewności siebie. Która z pań nie lubi zakładać pięknej bielizny, w której będzie się czuła jeszcze bardziej atrakcyjnie? Dotyczy to także kobiet, których piersi musiały zostać usunięte w wyniku zmian nowotworowych. Co warto wiedzieć o biustonoszach dla Amazonek?

Kim są Amazonki?

Utrata piersi może dużo zmienić w życiu kobiety, nie tylko na poziomie fizycznym, ale też psychicznym. Biust jest uznawany za symbol seksapilu, a zatem jego nagły brak wiąże się czasem z emocjonalnym kryzysem. Posiadanie biustu nie jest warunkiem kobiecości, ale gwałtowna zmiana związana z jego utratą może wpłynąć na spadek pewności siebie kobiety. Jednak ma ona szansę znowu poczuć się piękna. Amazonki, czyli panie po mastektomii, wspierają się wzajemnie w walce o odzyskanie pewności siebie. Bardzo mogą im w tym pomóc przeznaczone dla nich biustonosze.

Czym charakteryzują się biustonosze dla Amazonek?

Biustonosze dla Amazonek powinny być wykonywane ze szczególną starannością. Należą one do kategorii bielizny pooperacyjnej. Po mastektomii lub innym zabiegu naruszającym strukturę biustu, okolice klatki piersiowej mogą być obolałe i podatne na obrzęki. Przez to staniki muszą być bardzo wygodne.

Podstawą jest materiał. Musi on być przyjazny dla skóry, zwłaszcza biorąc pod uwagę jej delikatność. Zarówno on, jak i inne elementy biustonosza powinny być miękkie oraz przyjemne w dotyku. Często rezygnuje się z fiszbin, ale niektóre modele są w nie wyposażone. Natomiast staniki dla pań z protezami piersi będą miały kieszonki.

Bielizna tego typu jest też nieco bardziej zabudowana. Charakterystyczne dla biustonoszy dla Amazonek, są miseczki full cup, szersze ramiączka, a także szerszy mostek i pas pod biustem. Bardzo ważne jest, aby staniki były stabilne i dobrze chroniły klatkę piersiową.

A co z estetyką biustonoszy? Kiedyś bielizna dla Amazonek przypominała gorsety protetyczne. Chociaż teraz odpowiednia budowa biustonoszy jest niezwykle ważna, to na rynku dostępnych jest też o wiele więcej modeli o atrakcyjniejszym wyglądzie. Coraz częściej spotyka się staniki w przeróżnych kolorach z koronkami, kokardkami czy innymi ozdobami. Takie modele znajdują się na przykład w sklepie internetowym Chabur. Piękne biustonosze na pewno ułatwią Amazonkom przyzwyczajenie się do nowej sytuacji. Atrakcyjna bielizna pomoże im odzyskać pewność siebie i poczucie, że nadal są piękne. Dzięki temu, że modeli jest coraz więcej, każda z pań na pewno znajdzie coś dla siebie, niezależnie od swojej figury i rozmiaru.