Odzież medyczna – trendy i nowości

odziez medyczna

Odzież medyczna jest zdecydowanie jedną z prężniej rozwijających się gałęzi odzieży specjalistycznej. Wykorzystanie najnowszych technologii w produkcji materiałów, jak również czerpanie z trendów w szeroko rozumianej branży fashion sprawia, że producenci nieustannie proponują personelowi medycznemu coraz to nowsze rozwiązania.

Odzież medyczna jest zdecydowanie jedną z prężniej rozwijających się gałęzi odzieży specjalistycznej. Wykorzystanie najnowszych technologii w produkcji materiałów, jak również czerpanie z trendów w szeroko rozumianej branży fashion sprawia, że producenci nieustannie proponują personelowi medycznemu coraz to nowsze rozwiązania.

Odzież medyczna do niedawna dosyć monotonna oraz bardzo tradycyjna od pewnego czasu podlega istotnej zmianie. Pojawiają się bowiem trendy i liczne nowości. Należą do nich między innymi: kolor, wzory, gotowe zestawy odzieży, innowacyjne materiały oraz hafty i nadruki.

Kolor wypiera biel

W najnowszych modowych trendach dotyczących mody medycznej kolor wypiera dominującą do niedawna biel. Niesamowicie atrakcyjnie wyglądające zestawy w kolorze fuksji lub turkusu cieszą się ogromną popularnością i wciąż rosnącym zainteresowaniem. W odpowiedzi na to zarówno polscy, jak i zagraniczni producenci oferują odzież medyczną dostępną w wielu kolorach.

Wzory w modzie medycznej nawiązujące do specjalizacji

Na topie są ubrania medyczne wykonane z tkanin pokrytych różnokolorowymi wzorami. Są one często związane z konkretną specjalizacją medyczną. Wśród nich wyróżnić można między innymi bluzy medyczne we wzorki dla stomatologów czy weterynarzy. Niezwykłą popularnością wśród lekarzy i pielęgniarek pracujących na oddziałach dziecięcych, jak również bardzo pozytywnymi reakcjami ze strony najmłodszych pacjentów oraz ich opiekunów cieszy się odzież medyczna zawierająca motywy pochodzące z bajek. Mali pacjenci przebywający w szpitalach wesoło reagują na takie kolorowe akcenty. Ma to niewątpliwie bardzo korzystny wpływ na ich pozytywne nastawienie i lepsze samopoczucie psychiczne.

Jednokolorowe komplety medyczne

W modzie medycznej ogromnym zainteresowaniem cieszą się komplety medyczne  wykonane w jednym kolorze składające się z bluzy medycznej oraz spodni. Takie zestawy są bardzo funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu. Poza tym są one również bardzo twarzowe, ponieważ dostępne są w wielu kolorach, w tym w odcieniach latte, beżu, bordo, czy zieleni.

Innowacyjne materiały w produkcji odzieży medycznej

Nowoczesna moda medyczna stawia na innowacyjne materiały. Należy do nich między innymi pozyskiwany z recyklingu poliester. Jest to syntetyczne włókno charakteryzujące się dużą wytrzymałością i sprężystością. Niewątpliwym atutem materiału jest jego lekkość.  Tkanina jest przyjemna w użytkowaniu, ponieważ nie gniecie się, szybko schnie oraz rzadko wywołuje reakcje alergiczne. Niewątpliwym atutem materiału są jego wysokie walory estetyczne. Ponadto jest on odporny na działanie promieni słonecznych i pod ich wpływem nie blaknie.

Hafty i nadruki

Hafty to nowoczesny sposób na personalizację wizerunku pracowników służby zdrowia. Może bowiem nanosić na ubranie nazwę danej placówki medycznej lub elementy jej identyfikacji wizualnej. Ubrania medyczne mają zatem nie tylko walory funkcjonalne, ale również są elementem w procesie budowania wizerunku danej placówki medycznej.

Więcej na temat modowych trendów znaleźć można pod adresem meditrendy.pl

Nowoczesna odzież medyczna, na co zwracać uwagę podczas wyboru?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli odzieży medycznej. Należy jednak pamiętać o tym, aby wybierać produkty nie tylko estetyczne, ale i te spełniające wymogi trudnych warunków, w jakich pracuje na co dzień personel medyczny.