Skuteczne zabiegi wyszczuplające

Piękna, wymodelowana sylwetka to marzenie każdej kobiety. Niestety, pod wpływem wielu czynników ciało zmienia się, warstwa tłuszczowa powiększa się. Nie zawsze sama dieta oraz aktywność fizyczna wystarczą, aby ciało nabrało jędrności, było szczupłe i zgrabne. Ale na pomoc wychodzą zabiegi wyszczuplające, które zapewniają widoczny efekt wyszczuplenia. Gabinety medycyny estetycznej oraz salony kosmetyczne oferują wiele takich zabiegów, niektóre z nich mają bardzo wysoką skuteczność.

Ultrashape VDF

Jest to zabieg modelujący ciało za pomocą nowoczesnej aparatury pracującej w technologii VDF, w trakcie którego do usuwania tłuszczu wykorzystywane są ultradźwięki o trzykrotnie większej sile niż w przypadku tradycyjnych zabiegów Ultrashape. W trakcie 3 zabiegów ciało staje się szczuplejsze o 3-10 cm. Jest to wręcz spektakularny efekt, czasami zadowalające efekty widoczne są już po jednym zabiegu. Zabieg ultrashape (www.elite.waw.pl/new-ultrashape/) składa się z trzech etapów, pierwszy to  masaż za pomocy specjalnej głowicy, która zwiększa przepływ krwi. Tak przygotowane ciało poddawane jest głównemu procesowi czyli rozbiciu komórek tłuszczowych za pomocą ultradźwięków. Po tym etapie ciało jest ponownie masowane tą samą głowiącą, co w początkowym etapie. Skutkiem masażu jet drenaż limfatyczny, który ułatwia pozbycie się z organizmu substancji powstałych podczas rozbijania masy tłuszczowej. Zabieg dodatkowo poprawia jędrność i napięcie skory. Zabiegi ultrashape są bezbolesne, w trakcie nie jest potrzebne znieczulenie. Nie wymagają rekonwalescencji, po zabiegu pacjent powraca do codziennej aktywności. Polecany jest dla osób z niewielką nadwagą, najczęściej stosuje się go modelowania ud, brzucha i pośladków. Zabieg jest alternatywą dla liposukcji.

Liposukcja

To zabieg chirurgiczny, polegający na odsysaniu tłuszczu z newralgicznych miejsc, głównie brzucha, ud, bioder. Cały zabieg odbywa się w narkozie, trwa kilka godzin. W jego trakcie odsysane jest ok. 3-4 litry tłuszczu. Liposukcja wymaga przygotowania, należy przeprowadzić szereg badań laboratoryjnych, aby sprawdzić, czy nie występują przeciwwskazania do operacji. Po odsysaniu tłuszczu pacjent musi przejść kilkutygodniową rekonwalescencję, w takcie której należy nosić uciskowy kostium, który zapobiega powstaniu krwiaków i obrzęków. Należy także stosować zastrzyki przeciwzakrzepowe. Więcej o liposukcji znajdziesz tutaj

Lipoliza

To dużo mniej inwazyjna metoda niż liposukcja. Jest to metoda modelowania sylwetki, która polega na podaniu do tkanki tłuszczowej substancji, które powodują rozpad komórek tłuszczowych. Substancje aktywne podaje się w trakcie serii zastrzyków. Zabieg pozwala na pozbycie się tkanki tłuszczowej z twarzy, brody, brzucha, ud czy bioder. Jest przeznaczony dla osób z niewielką nadwagą. Lipoliza jest całkowicie bezpieczna, nie wymaga przygotowania. Bezpośrednio po zabiegu i przez kilka kolejnych dni mogą wystąpić niewielkie zaczerwienienia lub siniaki, które szybka znikają. Zabieg jet niemal bezbolesny, igły stosowane podczas wprowadzania leku są bardzo cienkie, dlatego nie powodują bólu. Seria około 10 zabiegów pomaga pozbyć się ok. 4 -6 cm niechcianej tkanki tłuszczowej. Lipolizę można wykonać również za pomocą lasera. Światło lasera usuwa tłuszcz oraz poprawia stan skóry, stymuluje produkcję kolagenu, który poprawia napięcie skóry.

Decydując się na zabieg modelowania sylwetki, warto wybrać taki, który jest jak najmniej inwazyjny. Ważne, aby odbył się w renomowanym gabinecie, przy pomocy dobrej jakości, nowoczesnego sprzętu.