Optymalny materac dla jednej osoby

Dobrze dopasowany materac 90×200 cm jest w stanie zapewnić właściwą zdrowa pozycję kręgosłupa w trakcie snu i dobre podparcie dla niego. Śpiąc samemu, można swój materac idealnie dopasować do indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Większość producentów daje taką możliwość swoim klientom, którzy sami projektują materace 90×200 od podstaw i otrzymują spersonalizowane produkty. Na co zwrócić uwagę wybierając materac dla jednej osoby?

Materace 90×200 cm z różnych surowców

Pierwszym krokiem jest podjęcie decyzji co do materiału konstrukcyjnego materaca. Większość producentów oferuje na przykład materace:

  • sprężynowe kieszeniowe,
  • termoelastyczne,
  • lateksowe,
  • kokosowe.

Każdy z surowców cechuje się nieco innymi właściwościami, dlatego wybierając materac 90×200 cm trzeba je znać. Z pewnością materace lateksowe i kokosowe należą do tych twardych, a z pianki termoelastycznej uznawane są za najwygodniejsze i najbardziej miękkie.

Twardość materaca jednoosobowego

To właśnie stopień twardości materaca jest parametrem decydującym o wygodzie i optymalizacji produktu. Dostępne materace 90×200 cm bywają miękkie, średnio twarde, a nawet bardzo twarde. Producenci tacy jak Kaszmirowysen.pl zalecają, aby twardość materaca dopasować przede wszystkim do wagi ciała i do wzrostu. Dobrym rozwiązaniem jest zapoznania się z ich opisami. Poza tym można też wybrać dowolny rozmiar materaca i jego wysokość, która również jest parametrem ważnym w kontekście wygody.

Materac 90×200 na indywidualne zamówienie

Niezwykle dogodnym rozwiązaniem jest możliwość zamówienia materaca online. Formularz na stronie producenta zwykle umożliwia wybór poszczególnych parametrów. Gotowy materac jest następnie produkowany i wysyłany do klienta. Ważne, aby zwrócić uwagę na to, w jaki sposób materac jest transportowany. W przypadku produktów sprężynowych rolowanie materaca może szkodzić jego strukturze i wówczas nie jest on tak komfortowy i wygodny, jak powinien po optymalizacji. Do swojego materaca można też zamówić idealnie dopasowany pokrowiec.