Masz zamiar zainwestować w nowe krzesło do biura? Postaw na obrotowe!

Dzisiejsze czasy obfitują w problemy z wadami postawy i bólami kręgosłupa. Siedzący tryb życia i pracy nie sprzyjają odciążeniu kręgosłupa. W biurach spędzamy ok. 8 h dziennie i mimo że jest to wskazane, nie robimy żadnych przerw. W przeliczeniu, siedzimy bez przerwy ok. 40 h tygodniowo na krześle biurowym, prawie bez ruchu, w miesiącu jest to 160 h – bójmy się liczyć dalej… Czasem jedyną rzeczą, którą możemy zrobić jest inwestycja w wygodne krzesło – najlepiej obrotowe!

Krzesło obrotowe jest w stanie zapewnić nam komfort przez wiele godzin dziennie. Zamiast na bólu, będziemy mogli skupić się na pracy. Jakie krzesło obrotowe powinniśmy wybrać, by zapewniło nam wygodę, a przy tym przetrwało z nami lata? Udzielimy Państwu kilku cennych rad, precyzując na co warto zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Poszukując odpowiednie krzesło obrotowe do biura, musisz…

…mieć pewność, że wybierasz spośród produktów najwyższej klasy. Zainwestuj w krzesło wykonane z najlepszych materiałów – odpornych na poplamienie oraz łatwych w ewentualnym czyszczeniu. Zazwyczaj obicie zewnętrzne fotela pokryte jest warstwą teflonu, która zapobiega wnikaniu zabrudzeń.

Wybór krzesła obrotowego zrobionego z wysokiej jakości materiałów jest ważną kwestią, jeśli pragniemy abyśmy mogli używać go przez wiele lat. Podobnie jest z jego wypełnieniem. Zwróćmy uwagę, czy siedzisko jest dość grube, sprężyste oraz czy po jakimś czasie użytkowania gąbka wypełniająca nie straci swej formy. Masz możliwość wyboru krzesła z klasycznym obiciem skórzanym lub krzesła nowoczesnego z oparciem siatkowanym, zapewniającym odpowiedni przepływ powietrza, co jeszcze bardziej zwiększy komfort korzystania z niego.

Kupując fotel obrotowy do biura, wybierz…

…fotel o ergonomicznym kształcie. Fotel taki powinien mieć odpowiednio wyprofilowane oparcie, zaś jego siedzisko powinno być odpowiednio duże i głębokie. Jeśli kupujesz krzesła obrotowe dla swoich pracowników, zwróć uwagę kto będzie z nich korzystał – dopasuj głębokość siedziska do wzrostu pracowników, jeśli zaś zakupujesz fotel dla siebie – najlepiej jeśli skorzystasz z możliwości usadowienia się na nim na kilka minut i porównaniu z innymi dostępnymi modelami.

Krzesła biurowe obrotowe są o tyle uniwersalne, że posiadają możliwość regulacji wysokości i wysuwu siedziska, co z całą pewnością pomoże dopasować Ci krzesło biurowe w taki sposób, abyś mógł siedzieć na nim z wyprostowanymi plecami oraz stopami równo ułożonymi na podłodze. Niektóre modele krzeseł posiadają również możliwość regulacji oparcia – jego wysokości oraz wychylenia. Wiele krzeseł posiada również regulowany zagłówek czy też podłokietniki. Im krzesło posiada więcej regulowanych elementów, tym lepiej dla jego użytkownika. Co istotne, wcale nie musisz nabywać typowego krzesła biurowego na kółkach – do wyboru masz również modele na nóżce.

Bogata oferta rynkowa sprawi, że nie tylko wybierzesz krzesło obrotowe, stawiając na wygodę, ale również będzie mogło stać się ono ozdobą Twojego biura za pomocą wyboru nowoczesnego designu czy też gustownego obicia. Ceny obrotowych krzeseł biurowych są bardzo zróżnicowane. Sklepy oferują produkty w bardzo różnej gamie cenowej, dlatego będziesz mógł dostosować wybór stosownie do kwoty którą chcesz na to przeznaczyć.