Kto powinien kupić obrączki ślubne?

Wymienianie się obrączkami to kluczowy moment podczas ceremonii zaślubin. Nowożeńcy wkładając sobie obrączki na palce wypowiadają słowa przysięgi małżeńskiej, w której deklarują miłość i wierność małżeńską oraz pozostanie ze sobą do końca życia. Jak się okazuje sam proces wybierania oraz zakupu obrączek nie jest wcale taki łatwy. W związku z powyższym w przedmiotowym artykule powiemy sobie o kilku istotnych kwestiach z nimi związanych, a także odpowiemy na pytanie, kto powinien być odpowiedzialny za ich zakup.

Wszystko, co warto wiedzieć przed zakupem obrączek ślubnych 

Jeżeli stajemy w obliczu zakupu obrączek ślubnych, przede wszystkim powinniśmy podjąć decyzję z jakiego metalu będą one wykonane. Najpopularniejszym materiałem, z którego powstają obrączki ślubne jest klasyczne złoto. Niektórzy przyszli małżonkowie decydują się na wzbogacenie ich o grawer lub elementy ozdobne w postaci tłoczeń, diamentów czy cyrkonii. Obrączki ślubne wykonywane są również ze srebra, białego złota, platyny, palladu oraz tytanu i cieszą się porównywalnym powodzeniem jak te, które powstały z klasycznego złota. Tak naprawdę zarówno kształt obrączek oraz materiał z jakiego zostały wyprodukowane powinny być w stu procentach uzależnione od preferencji narzeczonych oraz od ich możliwości finansowych. 

Kolejną ważną kwestią jest termin zakupu obrączek. Warto pamiętać o tym aby nie zwlekać zbyt długo z ich nabyciem, ponieważ na obrączki ślubne czeka się około 30 dni od momentu ich zamówienia. Oczywiście jeżeli nasz ślub ma się odbyć dopiero za rok, wówczas nie ma najmniejszego sensu aby aż z takim wyprzedzeniem zajmować się tematem. Optymalnie powinno się to odbyć na około 3 miesiące przed zaślubinami. Rewelacyjne obrączki ślubne znaleźć można na https://www.karkosik.pl/14-obraczki-slubne

Kto powinien kupić obrączki ślubne? 

Przygotowania do ceremonii zaślubin spoczywają na obojgu partnerach. Bardzo często pomocą służą również rodzice, rodzeństwo, dziadkowie oraz przyjaciele. Jeżeli mowa o kwestiach finansowych, to jest to uzależnione tylko i wyłącznie od ustaleń pomiędzy partnerami. W niektórych przypadkach samodzielnie finansują oni swój ślub oraz wesele, ale również często zdarza się, że to rodzice są głównymi sponsorami całego wydarzenia. Oczywiście zgodnie z tradycją są pewne kwestie, za które w większy lub mniejszy sposób powinna odpowiadać jedna ze stron. Np.  przesąd mówi, że Pan Młody nie powinien widzieć Panny Młodej w sukni ślubnej wcześniej aniżeli w dniu ślubu, bo może przynieść to pecha. W związku z czym zakup wyżej wspomnianej spoczywa właśnie na kobiecie. 

Jeżeli mowa o obrączkach ślubnych to ich wybór należy do obu stron. Jednak wybór to jedno, a zakup to już odrębna kwestia. Kto zatem powinien być za niego odpowiedzialny? Tutaj również panuje pełna dowolność. Zgodnie z tradycją zakupem powinien zająć się Pan Młody, jednak jak wiadomo wszystko się zmienia i obecnie pary składają się na obrączki lub korzystają ze wsparcia rodziców. Jeżeli narzeczeni są jednak tradycjonalistami to podążając za utartymi wzorcami, zakup obrączek powinien ciążyć na mężczyźnie.