Jak przywrócić naturalny uśmiech?

Urazy, choroby genetyczne, brak dostatecznej higieny to czynniki, które powodują powstawanie braków w uzębieniu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii możliwe jest pełne odtworzenie uzębienia przywracając naturalny, snieżnobiały uśmiech. Oto kilka rozwiązań, dzięki którym już po kilku wizytach pacjent nigdy więcej nie będzie wstydził się swojego uśmiechu.

Mosty 

W sytuacji, gdy brak w uzębieniu umiejscowiony jest pomiędzy dwoma innymi zdrowymi zębami klinika stomatologiczna z pewnością zaproponuje wstawienie mostu protetycznego. Jest to stałe uzupełnienie, które jak sama nazwa mówi oparte jest na filarach będących istniejącymi zębami. W związku z tym w przypadku zębów skrajnych, dużych braków w uzębieniu nie jest możliwe do zastosowania. Most protetyczny jest rozwiązaniem trwałym, jednak należy zwrócić uwagę, że w przypadku uszkodzenia, zepsucia się zębów podtrzymujących most będzie musiał być zastąpiony innym rozwiązaniem. 

 

Protezy ruchome

W przypadku dużych zaniedbań lub uszkodzeń w jamie ustnej istnieje możliwość, że przychodnia stomatologiczna stwierdzi brak możliwości zastosowania mostu protetycznego. W takim wypadku proteza ruchoma może być najbardziej ekonomicznym i estetycznym rozwiązaniem. Ta tradycyjna metoda na uzupełnienie dużych braków w uzębieniu jest ciągle najbardziej popularna posiadając wiele wad i zalet. Przywrócenie akceptowalnego stanu uzębienia wiąże się z wieloma niedogodnościami dla pacjenta. Naturalność estetyki uśmiechu w dużej mierze zależy od zastosowanych materiałów przy wyrobie protezy, a co za tym idzie samym jej koszcie. Wielu pacjentów korzystających z tego rozwiązania uskarża się na dyskomfort spowodowany poruszaniem się protezy w trakcie jedzenia. U części osób obecność protezy powoduje odruch wymiotny, szczególnie przy dłuższym korzystaniu. 

 

Implanty stomatologiczne

Nowoczesną metodą łączącą zalety protez ruchomych i mostów są implanty stomatologiczne. Usługi implantologiczne obejmują wstawienie zarówno pojedynczych zębów, jak i uzupełnienia całej szczęki. Implant składający się z metalowego korzenia wprowadzanego w kość oraz naturalnie wyglądającej korony najbardziej przypomina ludzki ząb. W praktyce taki ząb można traktować jak własny. W przypadku tej metody warto wybrać gabinet dentystyczny posiadający wieloletnie doświadczenie w dziedzinie implantologii, cechujący się wysoką skutecznością leczenia i stosujący najwyższej jakości materiały.

 

Dzięki zastosowaniu osiągnięć współczesnej medycyny w zakresie stomatologii każdy pacjent, nawet z bardzo dużym brakiem uzębienia może liczyć na nowy, naturalny uśmiech.