ZAWSZE PIĘKNA- CZY WODA ZDROWIA DODA? DLACZEGO WŁAŚCIWIE KOBIETY POWINNY PIĆ WODĘ NIEGAZOWANĄ?

Woda jest niezbędnym składnikiem pokarmowym. W organizmie człowieka odgrywa bardzo ważne funkcje: transportuje składniki odżywcze i przyczynia się do wydalania produktów przemiany materii, które dla organizmu są toksyczne. Zgodnie z zaleceniami dietetyków należy w ciągu dnia spożywać 2 litry wody. Jakie są więc korzyści z picia wody?

http://fabrykakobiecosci.com.pl/wp-content/uploads/2013/01/woda.jpg

Wiedzieliście o tym, że badania ciągle wskazują, że każdego dnia wypijamy mniej niż szklankę wody? Woda jest ważnym składnikiem, który umożliwia lepsze funkcjonowanie naszego organizmu. Woda niegazowana jest szczególnie wskazana dla kobiet, ponieważ pomaga ona zachować im długo młodość. Często można usłyszeć: jak to woda pozwala być dłużej młodym? Ja nie lubię wody i piję zieloną herbatę- to też przecież woda. Owszem, ale muszę Was wyprowadzić z błędu. Zielona herbata jest wspaniała, mogłabym się nią zapijać w nieskończoność niestety żaden innym płyn oprócz wody niegazowanej nie ma takich cudownych właściwości. Zastanówcie się przez chwilę nad tym jak codziennie dbamy o swoje ciało? Czy myjemy je herbatą bądź zupą? Otóż jedną z właściwości wody niegazowanej jest oczyszczanie organizmu od wewnątrz, usuwanie toksyn, nawadnianie itd.

Zdaję sobie sprawę, że jest wiele ludzi, którzy nie lubią smaku wody- sama do nich należę. Od kilku lat próbuję przekonać się do jej smaku, niestety bezskutecznie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie abym ją piła, tym bardziej, że od czasu jak codziennie wypijam minimum 1,5 litra tego bezbarwnego płynu wyraźnie widzę zmiany na moim ciele.

Widocznie poprawił się kolor mojej skóry, jędrność i elastyczność. Nie mam problemów zdrowotnych czy żołądkowych. Nie robią mi się przedwczesne zmarszczki. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że często pewne zmiany związane z naszym ciałem są spowodowane np. genami ale jestem niemalże pewna, że wiele kobiet poprzez regularne picie dużej ilości wody jest wstanie zniwelować wiele wad związanych z funkcjonowaniem swojego organizmu. Pamiętajmy, że codzienne picie kawy, zresztą od której sama jestem uzależniona, spożywanie pikantnych potraw  zanieczyszcza nasz organizm.  Dbajmy więc o nasze ciało dla nas samych ale i dla naszych mężczyzn aby nieustannie szaleli na naszym punkcie jednocześnie szczycąc się, że ich ukochane są takie zadbane. Dbajmy o siebie też dla naszych dzieci aby każdej z nas było dane usłyszeć kiedyś przez przypadek jak nasza córka w gronie koleżanek mówi z dumą „jak dorosnę będę tak piękna jak moja mama”.

Na pocieszenie powiem Wam, że dawniej kobiety stosowały różne metody aby zachować młodość i świeżość.  Wiele z tych metod było nawet bolesnych. My kobiety żyjące współcześnie mamy te dobrodziejstwo, że nie musimy nosić gorsetów ani za ciasnych butów. W dzisiejszych czasach aby o siebie zadbać czasem wystarczy tak niewiele- butelka wody i 15 minut ćwiczeń dziennie. Co do ćwiczeń- nie chcę słyszeć, że jesteście przepracowane i nie macie czasu na ćwiczenia. Kochane zróbcie sobie rzetelny rachunek sumienia i sprawdźcie same ile cennego czasu tracicie np. na studiowanie internetu czy telewizji?

Pozdrawiam i trzymam za Was kciuki. P.s. Pamiętajcie, że walczę codziennie razem z Wami.

Kasia Skoczylas

 ***

PRZYDATNE INFORMACJE NA KONIEC:

JAKIE SĄ ZALETY PICIA WODY?

ORZEŹWIA – spożywanie schłodzonej wody skutecznie gasi pragnienie.

ODCHUDZA – spożywanie wody tuż przed zjedzeniem posiłku sprawi, że mniej zjemy. Żołądek zwiększy swoją objętość i szybciej zostanie pobudzony w mózgu ośrodek sytości, który będzie hamował spożycie większej ilości posiłku. Podobne działanie wykazuje picie wody pomiędzy posiłkami.

UTRZYMUJE RÓWNOWAGĘ PH USTROJU – picie wystarczającej ilości wody w ciągu dnia jest niezbędne w utrzymaniu pH komórek.

ZAPOBIEGA CHOROBOM SERCA – badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Kalifornii z udziałem kobiet i mężczyzn wykazały, że osoby, które w ciągu dnia spożywają około 2 litrów wody, rzadziej chorują na serce.

ZDROWA SKÓRA– spożywanie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia nadaje skórze zdrowy wygląd. Skóra staje się odpowiednio nawilżona, jędrna, spłycają się zmarszczki. Nie trzeba więc wydawać dodatkowych pieniędzy na kosmetyki i zabiegi w salonach kosmetycznych. Wystarczy przez całe życie pić dużo wody.

POPRAWIA METABOLIZM – pomaga utrzymać odpowiednie uwodnienie komórek, dzięki temu zwiększa się metabolizm organizmu, gdyż reakcje biochemiczne przebiegają sprawnie i szybko. Niewielkie odwodnienie sprawia, że metabolizm zwalnia o 3%.

UŚMIERZA BÓL  – picie wody nie tylko łagodzi ból głowy, który najczęściej spowodowany jest nieodpowiednim uwodnieniem tkanki mózgowej, ale także zapobiega bólom stawów i mięśni, gdyż stają się bardziej elastyczne. Zmniejsza się ich napięcie, a co za tym idzie, ból.

USUWA TOKSYNY – woda oczyszcza organizm z toksyn i zapobiega rozwojowi nowotworów.

ZAPOBIEGA CHOROBOM NEREK – nerki do prawidłowej pracy wymagają odpowiedniej ilości wody, aby mogły skutecznie filtrować produkty przemiany materii. Zbyt mała ilość wody w organizmie prowadzi do zagęszczenia moczu, który może powodować schorzenia dróg moczowych oraz pęcherza.

CHRONI PRZED NOWOTWORAMI – spożywanie odpowiedniej ilości wody zapobiega występowaniu raka pęcherza oraz jelit, gdyż jej obecność zmniejsza stężenie substancji kancerogennych, a tym samym ich toksyczność.

ZAPOBIEGA ZAPARCIOM – woda zawarta w pożywieniu w układzie pokarmowym zwiększa objętość błonnika oraz mas kałowych. Dzięki temu poprawia pracę jelit, a masy kałowe nie zalegają w jelitach. Tym samym zapobiega rozwojowi nowotworów, a także przeciwdziała występowaniu hemoroidów.

REGULUJE TEMPERATURĘ CIAŁA – jest to szczególnie ważne dla sportowców oraz osób pracujących fizycznie. Woda wydzielana wraz z potem schładza organizm.

POPRAWIA KONCENTRACJĘ I ZDOLNOŚCI UMYSŁOWE – niedobór 2% wody powoduje problemy z koncentracją oraz spowalnia proces uczenia.

 ***

CENNE WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE WODY:

Wystarczy zastosować się do poniższych wskazówek, by optymalnie skorzystać na spożywaniu wody mineralnej:

Pij co najmniej 1,5-2 litry wody dziennie.

Staraj się zawsze mieć przy sobie butelkę wody mineralnej.

Zarówno woda gazowana, jak i niegazowana korzystnie działa na organizm. Ponadto zawarty w wodzie gazowanej dwutlenek węgla wykazuje działanie bakteriostatyczne i sprawia, że woda jest bardziej orzeźwiająca.

W sklepie wybieraj wodę, która zawiera dużo składników mineralnych (ponad 1000 mg na litr), w tym wapnia (>100 mg), magnezu (>50 mg).

Zawarte w wodzie sole mineralne wzmacniają kości oraz poprawiają koncentrację i zapobiegają chorobom układu krążenia.

Należy codziennie pić około 1,5 litra czystej wody mineralnej, aby na długie lata zachować urodę oraz zdrowie.

 

2086 Total Views 1 Views Today

Kasia Skoczylas