ZŁOTE OBRĄCZKI I RÓŻE PŁONĄCE… CZY W OGÓLE POWINNIŚMY NOSIĆ OBRĄCZKI?

Z wielkim zainteresowaniem śledzę tzw. gorące okresy od kwietnia do października, przyglądając się jak narzeczeni przygotowują się do ślubu. Wielomiesięczne działania, zakupy, rezerwacje, dopinanie na ostatni guzik… i jeszcze trzeba kupić obrączki. Sklepy jubilerskie oferują nam obrączki w różnych wzorach, od tych tradycyjnych po najbardziej wyszukane, wysadzane diamentami, dwukolorowe, łączone z pierścionkiem zaręczynowym itp.

http://fabrykakobiecosci.com.pl/wp-content/uploads/2013/05/obrączkir.jpgPrzyszłe żony uwielbiają przymierzać obrączkę, aby przez moment poczuć się już jak „prawdziwa żona”. Przyszły mąż mierzy ją i czuje, że niebawem jego życie całkowicie się zmieni, a on będzie od tego momentu „prawdziwym facetem”, poważnym, godnym zaufania, bo ustatkowanym.

Okres przygotowań do ślubu, zawłaszcza tych związanych z obrączkami przeważnie wywołuje u mnie smutne skojarzenia. Ludzie zamiast prawdziwie się cieszyć tym, że niebawem będą należeć tylko do siebie, a ślub będzie dowodem na to, że świat dla nich to tylko oni nawzajem dla siebie- czekają na dzień ślubu jak na wielkie widowisko ze swoim udziałem, jak kiedyś na przyjęcie z okazji 18 urodzin, bo będą wtedy ważni, wszystkie oczy będą skupione na nich!

Kiedy w końcu doczekają się tego pięknego, długo wyczekiwanego dnia, są najszczęśliwsi na świecie. Ślub, wesele, podróż poślubna, odbiór zdjęć i filmu… i koniec. Obrączki lądują w skrzyneczce na biżuterię ewentualnie w najlepszym przypadku dyndają gdzieś na łańcuszkach ukryte pod ubraniami, aby w końcu też dołączyć do srebrnego pierścionka z zielonym oczkiem i złotych kolczyków w szkatułce. I po co ten cały cyrk z kupowaniem, wybieraniem modeli, jak i tak nie będzie się ich nosić?

Zupełnie nie rozumiem tej dzisiejszej mody na nienoszenie obrączki. Nie jestem w stanie pojąć tych wszystkich wymówek dotyczących faktów ich nienoszenia. Czasem się zastanawiam, czy ludzie sami siebie słuchają? Pewien mężczyzna zaczepiony przeze mnie odpowiedział, że nie nosi obrączki bo kupili za duże przez pomyłkę a i tak zawsze ludziom palce grubieją z wiekiem, to nie ma sensu jej zmniejszać.

http://fabrykakobiecosci.com.pl/wp-content/uploads/2013/05/j-olivier.jpgJedną z popularnych wymówek i moją ulubioną jest: nie mogę nosić obrączki ponieważ pracuję w gastronomi czy na budowie. A co ma piernik do wiatraka? Czy kucharzem lub budowlańcem jesteś przez całą dobę, czy tylko przez 8 godzin? Co więc przeszkadza ci w tym abyś ją nosił po pracy? Jamie Olivier, jest bardzo znanym kucharzem – celebrytą i zawsze nosi obrączkę, nawet jak nagrywa swoje programy kulinarne. Pamiętam jak w jego starych programach pojawiała się epizodycznie jego dziewczyna, teraz jego żona. Osobiście nie pałałam do niego kiedyś wielką sympatią, ale śledząc przez kilka lat jego drogę kariery, musiałam uderzyć się w pierś i przyznać, że oprócz tego, że jest doskonałym kucharzem, jest też świetnym mężem. Dziewczyny, nie powiecie mi, że nie podobało by się wam, jak by wasz facet prowadząc swój program kulinarny mówił, że szykuje coś dla swojej przepięknej żonki aby ją rozpieścić? 

Zdaję sobie niestety sprawę z tego, że to właśnie mężczyźni pierwsi porzucają noszenie obrączki, a krótko po nich kobiety również decydują się to robić. Myślę, że jest to ogromny problem, mający swoje podłoże w samym kryzysie małżeństwa- już na samym jego starcie. Coraz częściej zaczynamy postrzegać obrączkę jako blaszkę, symbol, tradycję związaną z obrzędem ślubu. Wszędzie dookoła jak mantra słyszę- przecież obrączka nie przesądza o pomyślności pary- to tylko dwa pierścionki. Oczywiście, zgadzam się, jest w tym trochę racji. Udany związek zależy od 100% wkładu dwojga ludzi, ale obrączki według mnie powinny być namacalnym dowodem na to, że dwoje ludzi należy do siebie na zawsze. Jeżeli nie chcecie nosić obrączek, ponieważ się wam nie układa, nie jest to dla mnie żadnym usprawiedliwieniem. Co mogę wtedy polecić? Cofnąć się pamięcią do czasu przygotowań ślubnych i całego tego sztucznie nakręcanego szału. Ludzie nie zmieniają się z dnia na dzień, skoro zdecydowaliście się być razem, to stańcie na miłość Boską na wysokości zadania i zawalczcie o swój związek.

http://fabrykakobiecosci.com.pl/wp-content/uploads/2013/05/ef75929baae5b08b071a9d96362eb059.jpgNie mogę tego zrozumieć jak w dzisiejszym świecie odpuszczamy wszystko bez walki. Nasi dziadkowie i pradziadkowie w tak trudnych czasach mogli być razem, to dlaczego my nie możemy? Ich obrączki często były po nieżyjących krewnych lub przetapiane ze starej biżuterii, bo nie stać ich było na złoto. Niejednokrotnie słuchałam opowieści  sędziwych pań o tym, że złotnik robił im obrączki, które były bardzo cieniutkie, ponieważ nie było pieniędzy. A my? Mamy wszystko, do wyboru, do koloru, tylko nie mamy tego najcenniejszego- zapału i walki o miłość. Jesteśmy marudni, zapatrzeni w siebie, roszczeniowi i wiecznie pokrzywdzeni.

Pamiętajmy również, że kobieta lub mężczyzna bez obrączki uchodzi zawsze za osobę wolną. Nie miejmy więc potem pretensji, że nasza polówka padła ofiarą podrywacza lub odbiera jednoznaczne komplementy od innej osoby. Jeżeli w takich przypadkach mamy żal do osoby zaczepiającej z całą pewnością powinniśmy go mieć do siebie, ponieważ to właśnie my nie nosząc obrączek sami wystawiamy się na zaczepki. No chyba, że nam to pasuje… ale to już inna kwestia.

Kochani, nie decydujcie się pochopnie na małżeństwo. Pamiętajcie, że od dnia ślubu powinna się zacząć najpiękniejsza przygoda, jedyna taka, która da wam na własność innego człowieka. Nigdy więcej nie otrzymacie już takiej szansy. Jeżeli chcecie się tłumaczyć, że nasze dzieci też są nam dane, muszę  wasz wyprowadzić z błędu- one nie są i nie będą naszą własnością. Dorosną i odejdą od nas aby szukać swoich wielkich miłości, a my nie możemy im w tym przeszkadzać. Do nas należy tylko nasza druga połówka.

Zastanówcie się nad waszym małżeństwem. Pomyślcie o swojej drugiej połówce i zastanówcie się czy naprawdę jest aż tak zła lub wzbudza u was uczucie wstydu na tyle, że nie jesteście w stanie demonstrować obrączką bycia z nią? 

Pozdrawiam,

Kasia Skoczylas

1661 Total Views 2 Views Today

Kasia Skoczylas