PŁEĆ MÓZGU- CZYLI JAK ZROZUMIEĆ KOBIETĘ I JAK ZROZUMIEĆ MĘŻCZYZNĘ

Wiele kobiet ciągle zadaje mi pytanie jaki mam sposób na to, że tak wspaniale dogaduję się ze swoim Ukochanym. Otóż nie jest to żaden sposób ani nawet reguła, nie rzucam też na niego żadnych czarów czy co gorsza moimi działaniami nie próbuję go jakoś zdominować, aby więcej ugrać (!) w naszym związku.

http://fabrykakobiecosci.com.pl/wp-content/uploads/2012/08/płeć-mózgu-3.jpg

Zawsze powtarzam, że kobieta i mężczyzna różnią się i to nie tylko fizycznie. Powinniśmy sobie wzajemnie uświadomić, że różnimy się w wielu rzeczach a jedną z nich jest funkcjonowanie naszych mózgów. Jak mądrze określa to psycholog Marta Mauer- Włodarczak, uświadomienie sobie różnic w funkcjonowaniu mózgów kobiety i mężczyzny jest dopiero pierwszym krokiem do wypracowania zasad konstruktywnej komunikacji i współżycia opartego na wzajemnym zrozumieniu i umiejętnym zaspokajaniu potrzeb obu stron.

Kochani, pamiętajmy że psychika mężczyzny a w tym i emocje, działają na diametralnie innych zasadach niż u kobiety. Ważnym jest też abyśmy uświadomili sobie o ważnej rzeczy, którą wielokrotnie poruszała Marta Mauer- Włodarczak w swoich tekstach- a mianowicie, że mężczyźni mają trudniejszy dostęp do swoich emocji, więcej czasu zajmuje im ich uświadomienie i rozpoznanie, ponieważ operują na faktach i konkretach. Są też mniej empatyczni, dlatego szczerze nienawidzą stwierdzenia powinieneś się domyślić, to jest oczywiste lub stwierdzeń ale piękna sukienka- gdy chcemy wyrazić- kupisz mi tę sukienkę, jest piękna.

Co do popularnego dziś i jakże z dumą wypowiadanego określenia przecież my rozumiemy się bez słów, radziła bym używać dość ostrożnie , a najlepiej zarezerwować je tylko na romantyczne randki, wyjścia i rozmowy. Bo same wymawianie jego, nie sprawia że tak jest.

Kochani, posłuchajmy więc rady psycholog Marty Mauer- Włodarczak i najpierw porządnie się napracujmy i włóżmy dużo wysiłku we wzajemne poznanie się, dopiero potem przyjdzie czas na prawdziwe empatyczne zespolenie dwóch ciał i dwóch dusz.

Nie poddawajmy się we wspólnym dążeniu do doskonałego związku. Wbrew wszystkim ludowym naukom, ludzie się zmieniają a narzędzia, które ułatwiają tę zmianę to wzajemna miłość, ofiarowywanie się sobie wzajemnie oraz konsekwencja.

Z moich osobistych obserwacji zauważyłam jedno- jak łatwo nam mówić o zmianie kogoś na złe. Obserwując naszych współmałżonków, dzieci, rodzeństwo, przyjaciół, ile razy bez zastanowienia stwierdziliśmy, że ktoś się zmienił przez kogoś- oczywiście na złe, że ktoś ma wpływ na kogoś- również zły. Wyobraźcie sobie teraz zmianę kogoś na dobre– bo przecież zmiany działają w obie strony… zatem więcej optymizmu i wzajemnej konsekwencji a wszystko się uda.

Cały artykuł pt. PŁEĆ MÓZGU- JAK ZROZUMIEĆ KOBIETĘ I JAK ZROZUMIEĆ MĘŻCZYZNĘ ale również inne wartościowe teksty oraz filmiki możecie przeczytać i obejrzeć na blogu psycholog Marty Mauer- Włodarczak psychologiakobiety.pl .

Polecam wam też zamieszczony na tam filmik pt. Czym różni się mózg kobiety od mózgu mężczyzny? Jest wspaniały i w bardzo żartobliwy ale w mądry sposób ukazuje nasze różnice. Szczególnie ujął mnie fragment w którym dowiedziałam się, że mózgi mężczyzn są niezwykłe i składają się z małych pudełek, a w każdym z tych pudełek mieszczą się różne rzeczy. Jest pudełko na samochód, pieniądze, dom, dzieci itd. Kiedy mężczyzna omawia więc jakiś temat- idzie do tego, konkretnego pudełka. Z kolei mózg kobiety różni się diametralnie od mózgu mężczyzny. Mózgi kobiet złożone są z wielkiego kłębu różnych przewodów i kabli a każda rzecz połączona jest ze wszystkimi. Pieniądze z samochodem, dzieci z matką męża, praca z pieniędzmi itd. a wszystkie te kable są sterowane przez siłę, która nazywa się- emocje. Więcej już wam nie opowiadam- zaglądnijcie tam koniecznie sami, warto.

Miłej lektury, pozdrawiam, Kasia Skoczylas

628 Total Views 1 Views Today

Kasia Skoczylas