KWIATY PODAROWANE KOBIECIE- RELIKT PRZESZŁOŚCI CZY PONADCZASOWY GEST WIELKIEJ MIŁOŚCI?

Drodzy Panowie, bo dziś troszkę do was.

Nie ma nic piękniejszego jak bezinteresowne ofiarowanie swojej Ukochanej kwiatów. Jest to szalenie romantyczny i wymowny gest okazania miłości i powiedzenia „kocham Cię” bez używania jakichkolwiek słów.

http://fabrykakobiecosci.com.pl/wp-content/uploads/2013/03/14.jpgKochane, z kolei wy nie powiecie mi, że nie lubicie być w taki sposób rozpieszczane przez swoich mężczyzn? Bo nie uwierzę. Sama uwielbiam dostawać kwiaty od mojego Ukochanego. Jako, że bardzo to lubię, mój Mąż wręcz mnie nimi zasypuje. Począwszy od małych koszyczków, pojedynczych kwiatków, kończąc na ogromnych bukietach i koszach pełnych kwiatów. Wiosną i latem jestem również obdarowywana bukietami polnych kwiatów, które mój Ukochany skrupulatnie zbiera na podmiejskich łąkach.

Ale przejdźmy więc do meritum sprawy. Dlaczego dziś piszę o kwiatach? Nie jestem osobą próżną, nie chcę też się wychwalać ile to ja w miesiącu dostaję kwiatów (choć dostaje ilości hurtowe). Mój tekst jest dla was, chcę abyście wyciągnęli z niego pewne wnioski.

Czy współcześni mężczyźni kupują kwiaty? Trudne pytanie… Jeżeli zdarzy mi się zobaczyć mężczyznę w kwiaciarni na ogół kupuje on kwiaty na pogrzeb, zaręczyny, na ślub lub imieniny znajomych, czasem na Dzień Matki, ewentualnie ale BARDZO RZADKO, jako forma przeprosin dla żony.

OOOO I ZNOWU KUPIŁ CI KWIATY, JESZCZE MU SIĘ TO NIE ZNUDZIŁO?

Kiedy wracam przez miasto do domu, spotykam znajomych, którzy jak mantra pytają mnie ironiczne „oooo i znów kupił ci kwiaty, jeszcze mu się to nie znudziło?”. Najmilsi Panowie, którzy wychodzicie z takiego samego toku myślenia, czy uważacie, że jest to śmieszne? Muszę was zmartwić, takie myślenie jest objawem uwstecznienia się człowieka i cofnięcia się emocjonalnie do epoki kamienia łupanego i mentalności chłopca z pierwszej klasy gimnazjum, kiedy jedyną atrakcją było przysłowiowe strzelenie stanikiem, koleżance siedzącej obok w ławce.

Wybaczcie proszę moją bezpośredniość, ale wyjaśnijcie mi proszę co jest w tym dziwnego, że zakochany mężczyzna kupuje kwiaty swojej kobiecie? Czy znudzenie oznacza tyle samo co „wybacz kochanie jak się tobie oświadczałem bolała mnie głowa i nie wiedziałem co robię?”. Czy uważacie, że jak człowiek raz coś zdobędzie, to potem nie musi tego zdobywać? Nie Panowie, nic bardziej mylnego. Prawdziwy mężczyzna to taki, który oprócz tego, że jest silny, odpowiedzialny, odważny, honorowy, niepieszczący się ciągle ze sobą, dający bezpieczeństwo-  jest również romantycznym dżentelmenem.

Przejaw romantyzmu, jakim jest wręczenie kobiecie kwiatów, nie uchybia w żadnym wypadku męskiemu ego. Wręcz przeciwnie, taka postawa jest w oczach kobiety ogromnie punktowana. Uważacie, że jak kolega zobaczy, że kupujecie kwiaty dla swojej dziewczyny czy żony, może mieć o was złe zdanie, może się z was śmiać? Nie sądzicie, że dużo bardziej śmieszne jest to, gdy jesteście zaniedbani? Gdy zaniedbujecie wasze ukochane? Gdy pieścicie się ze sobą, bo ciągle was coś boli lub ktoś w pracy powiedział wam coś przykrego?

Przestańcie w końcu patrzeć na tylko siebie i na to co inni powiedzą! Wróćcie myślami do pierwszego zakochania… czy chcieliście wtedy aby wasz związek wyglądał tak jak teraz? Czy jest wam z tym dobrze, że kobieta, która przyjęła wtedy wasze zaręczyny, zaufała wam, bo wiedziała że uczynicie z jej  życia bajkę, teraz zazdrości innym dziewczynom mężów, lub przeklina dzień waszego ślubu?

JEST KRYZYS, NIE MAMY NA CHLEB A JA MAM KWIATY KUPOWAĆ!

Kochani Panowie, to argument, który jest tak głupi, że aż śmieszny. Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że mamy kryzys. Nikomu się teraz nie przelewa, ale zlitujcie się…

Kwiaciarnie, supermarkety, stacje benzynowe, uliczne stoiska, oferują nam najróżniejsze kwiaty, w najróżniejszych cenach.

Nie stać was na bukiet dużych róż za 100 zł? Nie stać was na bukiet za 50 zł? Ok, kwiaciarnie dają możliwość zakupu pojedynczego kwiatka. Z racji, że przypuszczam, iż niektórzy z was nie pamiętają już jak wygląda kwiaciarnia przygotowałam dla was małe zestawienie, które pomoże się wam z powrotem odnaleźć na rynku kwiatowym.

MINI CENNIK:

 • Gałązka goździka 2,50 zł za sztukę,
 • Tulipan 3,00 – 4,00 zł za sztukę,
 • Gerber 4,00 zł za sztukę,
 • Róża od 5 do 10 zł za sztukę,
 • Bukiet kilku tulipanów 15 zł,
 • Bukiet ok. 10 sztuk tulipanów w supermarkecie „Piotr i Paweł” 9,90 zł,
 • Bukiet z 5 różami 30- 35 zł,
 • Mały koszyczek z kwiatkami ok. 35 zł,
 • Duży bukiet z 9 róż 90 zł,
 • Bukiet różności kwiatowych ok. 60, 70 zł,
 • Duży kosz z dużą ilością róż ok. 200 zł.

http://fabrykakobiecosci.com.pl/wp-content/uploads/2013/03/22.jpg

Jeżeli martwicie się, że mając 25 zł nie kupicie żadnego bukietu… nic bardziej mylnego. Panie kwiaciarki zawsze pomagają- wystarczy powiedzieć im tylko, że macie tyle i tyle pieniędzy i czy mogą wam zrobić bukiet dla kobiety, którą kochacie do szaleństwa. Uwierzcie mi, kwiaciarka zrobi wam taki bukiet, że wasza ukochana wprost oszalej na waszym punkcie. Nie będę mówić już o kwiatach polnych, których można narwać zupełnie za darmo… Pamiętajcie, podstawowa zasada to- nie ważne jaki okazały bukiet, ale z jaką intencją dany.

Jeżeli moje argumenty w dalszym ciągu do was nie docierają zastanówcie się ile papierosów wypalacie tygodniowo? Ile wydajecie na piwo z kolegami? Ile razy zdarzyło się wam popełnić zakupowy niewypał? Czy 4 zł za jednego tulipana to suma, którą nie jesteście w stanie przeznaczyć kilka razy w miesiącu dla swojej Ukochanej? Czy nie stawia to was w złym świetle, jeśli wasza kobieta w ciągu roku dostanie więcej kwiatów od obcych mężczyzn (na dzień kobiet w pracy, na imieniny w pracy, od znajomych jak przyjeżdżają w odwiedziny) niż od własnego faceta?  Sytuacja patologiczna jest również wtedy, kiedy mężczyzna w ogóle nie kupuje kwiatów swojej kobiecie, nawet mimo jej delikatnych sugestii. Nic, ale to nic nie tłumaczy takiego faceta.

Kochani Panowie, zastanówcie się nad waszym życiem. Oceńcie co jest w nim naprawdę ważne. Weźcie się w końcu w garść, dorośnijcie mimo wieku i zacznijcie się w końcu zachowywać jak przystało na prawdziwych mężczyzn a nie podlotków.

Bardzo mocno trzymam za was kciuki! Działajcie! Zacznijcie od jednego tulipana i obserwujcie cuda, jakie będą się dziać. Nie zniechęcajcie się w przypadku, gdy wasza kobieta otrzymując od was kwiaty dziwnie zareaguje… wybaczcie jej, po latach nie otrzymywania takich prezentów może zupełnie stracić orientacje co się dzieję. Następny raz będzie lepszy.

Drogie Panie, jeżeli wasz mężczyzna kupi wam kwiaty doceńcie go. Faceci dłużej się zmieniają. Często są pełni wątpliwości. Wasze zgryźliwe uwagi i szydercze żarty, wcale im nie ułatwią, wręcz przeciwne możecie już nigdy nie odzyskać tego co w tym momencie stracicie. Nie kręćcie nosem, że nie lubicie gerberów… liczy się gest serca – kwiaty są jedynie jego wyrazem. Czasem jeden goździk dany z ogromnej miłości znaczy więcej niż najdroższy bukiet świata.

Pozdrawiam, Kasia Skoczylas

p.s. Panowie, mam was na oku…

http://fabrykakobiecosci.com.pl/wp-content/uploads/2013/03/31.jpg

1762 Total Views 1 Views Today

Kasia Skoczylas