„Z SERII, WERONIKA O…”

ZAZ- Edith Piaf XXI wieku

Dziś opowiem wam o pełnej energii, czerpiącej radość z każdego dnia życia, kochającej ludzi, naturę oraz muzykę kobiecie.

http://fabrykakobiecosci.com.pl/wp-content/uploads/2012/08/zaz.jpg

Gdybym w jednym zdaniu miała opisać tę wspaniałą francuską artystkę byłoby ono właśnie takie. Piosenkarka znana jako ZAZ w swojej twórczości wykorzystuje przede wszystkim dwa style: jazz i soul, ale w jej piosenkach można znaleźć po trochę wszystkiego. Ona tworzy po prostu muzykę, a jej lekko zachrypnięty głos w tle nadaje niesamowitego smaku.

http://fabrykakobiecosci.com.pl/wp-content/uploads/2012/08/ZAZ-w-Sali-Kongresowej-fot.-A.Rawicz-10.jpg

Pokochała ją cała Francja i jej utworów słuchają wszyscy, począwszy od małych dzieci, a kończąc na starszych ludziach. Niektórzy nazywają ją Edith Piaf XXI wieku, co jest nie lada komplementem, gdyż Edith Piaf była niezwykle utalentowaną piosenkarką, którą w XX wieku pokochali nie tylko francuzi, ale cały świat.

http://fabrykakobiecosci.com.pl/wp-content/uploads/2012/08/zazIsabelleGeffroy.jpg

Osobiście pokochałam jej muzykę już od pierwszych dźwięków jej piosenki „ Le longe de la route” , która jak mówi sama ZAZ jest o przebaczaniu. ZAZ można słuchać w dni smutne jak i wesołe, gdyż jej muzyka jest tak pełna różnych emocji (jak ona sama), że każdy znajdzie w jej twórczości coś dla siebie.


tekst: Weronika

860 Total Views 3 Views Today

Kasia Skoczylas