PROJEKT RATFACE

Sylwia Staińska- Trojan właścicielka firmy  RATFACE, zainspirowała nas swoją działalnością i pomysłowością, dlatego poprosiłyśmy ją o możliwość przedstawienia na naszej stronie jej nietypowego i bardzo szczególnego pomysłu jakim jest projekt Ratface.

http://fabrykakobiecosci.com.pl/wp-content/uploads/2012/10/9999.jpg

Projekt ten związany jest z szyciem ekologicznych toreb, jest również autorskim pomysłem Sylwii, która wraz ze swoim mężem postanowiła powołać do życia 2011 roku firmę Ratface. Sylwia jest pasjonatką i orędowniczką ekologii, chce poprzez swoją działalność przyczynić się do tego aby świat stał się lepszym miejscem.

ADVERCYCLING jest tym co postanowili robić. Sylwia zajmuje się na co dzień przerabianiem śmieci w ekologiczne przedmioty codziennego użytku dostępne dla wszystkich. Jest to szczytna inicjatywa, ponieważ Sylwia przyczynia się do oczyszczania Wrocławia, a zebrane śmieci przerabia na ekologiczne torby codziennego użytku, paski, kopertówki, saszetki a nawet buty.

Artystka wykorzystuje do produkcji eko- toreb billboardy reklamowe, zrobione z tzw. siatki typu „mesh”, którą przykrywane są wrocławskie kamienice podczas remontów dla zabezpieczenia rusztowań. Torby szyte są za pomocą nici kaletniczych (a więc bardzo mocnych). Nie ma więc mowy o tym, aby siatka lub szew nie wytrzymał naszych zakupów. Co ciekawe torby te wytrzymują obciążenie nawet do 50 kg o ile oczywiście uda się nam tyle w nie napakować. Zdarza się, że fragment torebki skrojony jest z namiętnych ust lub oczu sławnej modelki, co powoduje, że ten dodatek staje się unikatowy. Torby są niezwykle efektowne i niebanalne a każda sztuka posiada przez to niepowtarzalny wzór! Można je nosić na różne sposoby- jako torby na zakupy, na plażę, do codziennych stylizacji.

http://fabrykakobiecosci.com.pl/wp-content/uploads/2012/10/jak-zrobić-torbę.jpg

Wspaniałe jest to, że Sylwia ze swojej pasji – dbania o ekologię – uczyniła więc nie tylko fajne hobby, ale i możliwość zarobku.
Obecnie ekologiczne torby Sylwii dostępne są w sklepie z żywnością ekologiczną „Awokado” na ul. Grota Roweckiego 75 we Wrocławiu oraz na portalach internetowych z rękodziełem artystycznym.

 

http://fabrykakobiecosci.com.pl/wp-content/uploads/2012/10/kopertówka.jpg

http://fabrykakobiecosci.com.pl/wp-content/uploads/2012/10/pasek.jpg

http://fabrykakobiecosci.com.pl/wp-content/uploads/2012/10/saszetka.jpg

http://fabrykakobiecosci.com.pl/wp-content/uploads/2012/10/buty.jpg

http://fabrykakobiecosci.com.pl/wp-content/uploads/2012/10/torby-z-okiem.jpg

Dla zainteresowanych podajemy kontakt do Sylwii:
telefon: 693 943 656,
sylwia.stainska@gmail.com
www.ratface.pl

709 Total Views 1 Views Today

Kasia Skoczylas