Rośliny, które leczą nas od wielu lat

Rośliny otaczają nas zewsząd. Od wieków uznawane są jako źródło pożywienia oraz dobroczynnych substancji działających pozytywnie na nasz organizm. Swoją barwę oraz zapach zawdzięczają fitozwiązkom, które ochraniają je przed pasożytami. Co więcej, dzięki tym substancjom rośliny posiadają niepowtarzalne właściwości, które z powodzeniem stosuje się przy leczeniu licznych schorzeń.

Flawonoidy i garbniki – zdrowie w czystej postaci

Garbniki to związki naturalne, które wykazują właściwości antyseptyczne, jak również i przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne. Ponadto łagodzą stres oksydacyjny oraz chronią organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Natomiast flawonoidy uznaje się za najsilniejsze antyoksydanty. Zapobiegają utlenianiu się kwasów tłuszczowych, dzięki czemu chronią nas przed miażdżycą. Działają również rozkurczowo i przeciwzapalnie.

Olej żywokostowy z gojnikiem

Olej żywokostowy z gojnikiem to kompozycja łącząca doskonale znane składniki aktywne takie jak korzeń żywokostu i ziele gojnika, które są macerowane w oleju rzepakowym. W swoim składzie zawiera także liczne witaminy, jak: A, B1, B2, B6, C, E, K i P, a także naturalnego pochodzenia flawonoidy, kwas foliowy, flawony, garbniki, czy kwasy fenolowe.

Olej żywokostowy z gojnikiem na co pomaga?

Olej żywokostowy znany jest od bardzo dawna. Działa on rozgrzewająco, a w nim zawarte związki czynne łagodząco. Dzięki maceracji w oleju rzepakowym, produkt działa wielopłaszczyznowo przynosząc ukojenie w walce z wieloma dolegliwościami. Jego dobroczynne właściwości wykorzystywane są przede wszystkim w chorobach kręgosłupa, kolan, stawów biodrowych, rwie kulszowej czy bólach reumatycznych. Tego typu olej jest również doskonałym źródłem auksyny oraz alantoiny, które skutecznie stymulują podział komórkowy przyspieszając gojenie się naskórka.

Do czego służy olej żywokostowy z gojnikiem?

Olej żywokostowy z gojnikiem głównie służy do łagodzenia bólów reumatycznych, kostnych oraz stawowych. Zmniejsza on obrzęk w przypadku stłuczenia, zwichnięcia czy złamania kończyny. Przynosi ulgę w zakrzepowym zapaleniu żył oraz łagodzi stan zapalny ścięgien. Wykorzystywany jest również jako przeciwzmarszczkowy i łagodzący kosmetyk do rąk i twarzy. Dzięki zawartości allantoiny, produkt ten niweluje podrażnienia, zaczerwienienia skóry, a także zmiękcza ją, nawilża oraz przywraca aksamitną gładkość.

Olej żywokostowy – gdzie kupić?

Olej żywokostowy z gojnikiem warto zakupić w ekologicznych sklepach ze zdrową żywnością, jak np. Wizytówka Natury. Jest to miejsce, gdzie znajdziemy bogaty asortyment, który powstał z pasji oraz miłości do natury i człowieka. Wszelkiego rodzaju produkty, takie jak krem z olejem konopnym i kwasem hialuronowym, olej arganowy czy żel aloesowy są ekologiczne, charakteryzujące się najwyższą jakością i naturalnością. Tego rodzaju produkty możemy również zakupić w dobrze zaopatrzonych aptekach.