Przyczyny i leczenie opryszczki

Jedną z przypadłości, która wpływa przede wszystkim na estetykę cery, a co za tym idzie na własną samoocenę jest opryszczka. Jest to choroba zakaźna, która przybiera formę pęcherzyków o małych rozmiarach, które występują na powierzchni skóry.

Przyczyny

Jak zostało powiedziane opryszczka jest chorobą zakaźną. Do zarażenia dochodzi najczęściej w okresie dzieciństwa bądź poprzez kontakt seksualny z osobą, która jest zakażona. Do samego zarażenia dochodzi w nawet najbardziej banalny sposób- przez pocałunek czy korzystanie z jednej butelki czy łyżki. Warto również dodać, że raz zarażona osoba będzie prawdopodobnie do końca życia borykać się z opryszczką, która będzie nawracać. Główną przyczyną jest przede wszystkim brak podstawowej higieny osobistej, do której należy głównie mycie rąk czy korzystanie z własnych przyborów pielęgnacyjnych jak ręcznik czy szczoteczka do zębów.

Leczenie

Jeśli zaś chodzi o kwestię leczenia to należy je rozpocząć tak szybko jak to możliwe. Najlepiej w chwili wykrycia opryszczki. W pierwszej kolejności warto skontaktować się z lekarzem, który podpowie co zrobić i jaki preparat warto zastosować. Najlepszymi z nich są bez wątpienia Hascovir, Herpex, Neosine.

Prócz tego można rozpocząć walkę z opryszczką domowymi sposobami. Najczęściej osoby stosują pastę do zębów, którą nakładają w miejsce opryszczki. Nie jest to najlepsze rozwiązanie. Dużo skuteczniejszym sposobem jest skorzystanie z polopiryny, którą należy zmoczyć w wodzie, a potem posmarować miejsce. To lekarstwo wykazuje silne właściwości przeciwzapalne. Jeśli zostanie ono wykorzystane w miarę wcześnie to może się przyczynić do zatrzymania rozwoju choroby. Jeśli taka domowa metoda nie przyniesie oczekiwanych rezultatów należy zgłosić się z problemem do dermatologa, który z pewnością poradzi sobie z przypadłością.

Podsumowanie

Reasumując, opryszczka jest chorobą zakaźną, której można nabawić się w bardzo prosty sposób. Najczęściej wynika to z braku higieny osobistej oraz kontaktów seksualnych z osobą zakażoną.