Specyfik na odmłodzenie naszej twarzy

best-eye-cream-400x400Krem pod oczy… to zmora moich klientek, ponieważ zawsze je z niego rozliczam. Zauważyłam, że tak wiele z was w ogóle nie używa tego wspaniałego specyfiku.
Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna. Po jej kondycji możemy rozpoznać czy kobieta dba o siebie. Skóra pod oczami bardzo często zdradza nasz wiek. Nieodpowiednio zadbana- dodaje nam lat. Reguła ta działa również w drugą stronę- zadbana skóra wokół oczu ujmuje nam wieku, odmładza nas, upiększa.

Przesuszona i zapuszczona skóra pod oczami to również nie najlepsze „płótno” do malowania. Chyba nie muszę wam mówić jak zachowuje się korektor na suchej skórze? Jestem pewna, że niejedna z was narzeka na swój makijaż w tych partiach twarzy.
Odpowiedni krem do pielęgnacji skóry wokół oczu oraz jego właściwa aplikacja to klucz do młodego i promiennego wyglądu naszej twarzy. Zapewne wiele z was myśli w tym momencie- a co to za filozofia zaaplikować sobie krem pod oczy? Z mojego doświadczenia powiem wam, że nie jest to wcale takie proste…

Kiedy więc jest najlepiej zacząć używać tego specyfiku? Zdania są podzielone ale specjaliści od kilku lat wyraźnie wskazują wiek 20/ 24 lat jako początek używania kremu pod oczy.
Jeżeli poświęcicie mi odrobinę czasu, pomogę wam odmienić wasz wizerunek, rozpoczynając od pielęgnacji skóry pod oczami. A więc startujemy!

5375540526426303670
Drogie panie wasza twarz- wasza skóra- to nie derma, nie plastik, nie guma a krem czy inny kosmetyk to nie pasta do butów- zapamiętajcie to sobie. Wiele kobiet aplikując krem, fluid czy zmywając twarz trze ją tak dłońmi, że mam wrażenie, że nos zaraz zmieni miejsce i przeniesie się na brodę lub na czoło. Niech żelazną zasadą dla was stanie się to, że nie możecie rozciągać swojej skóry – zarówno na twarzy jaki i pod oczami! No chyba, że chcecie mieć za jakiś czas zwisającą i ponaciąganą skórę. Jest to więc najważniejsza zasada, której należy przestrzegać w czasie wszystkich zabiegów wykonywanych na skórze wokół oczu czy skórze twarzy.

Krem nakładamy zawsze opuszką palca serdecznego. Jego dotyk jest najdelikatniejszy, a siła nacisku najmniejsza.
Jeżeli jesteście posiadaczkami cieni pod oczami lub wasze oczy mają skłonności do opuchnięć, spróbuj przechowywać krem w lodówce. Chłód produktu sprzyja likwidacji/ minimalizacji cieni i opuchnięć.
Pamiętajcie o ochronie przeciwsłonecznej. Słońce to „ukryty” wróg naszej młodości. Jeśli wasz krem jej nie zapewnia, dodatkowo nakładajcie warstwę kosmetyku z wysokim filtrem, przeznaczonego do wrażliwej skóry.

 

5 prostych kroków prawidłowego nakładania kremu pod oczy.

1. Zacznijcie od wewnętrznego kącika oka i wklepujcie delikatnie krem wzdłuż łuku brwiowego.
2. Często pytacie mnie: a co z powieką? Otóż na ruchomą powiekę aplikujcie tylko przeznaczone do tego produkty, ponieważ skóra jest tu wyjątkowo wrażliwa. Istnieje możliwość, że kosmetyk przedostania się do oka- dlatego musi być on bardzo łagodny i bezpieczny.
3. Istotne jest to aby aplikować krem pod okiem, tylko do miejsca, w którym wyczuwacie pod skórą kość (czyli około 1 cm od linii rzęs). Nie ma potrzeby nakładania go bliżej –kosmetyk i tak „dotrze” na cały obszar, a dzięki temu nie przedostatnie się do oka.

Prawidłowa aplikacja kremu- po lewej, zła - po prawej

Prawidłowa aplikacja kremu- po lewej, zła – po prawej

4. Ujścia naczyń limfatycznych znajdują się przy nasadzie nosa, zatem, aby zmniejszyć opuchliznę pod oczami i usunąć nadmiar nagromadzonych tam płynów, oklepujcie skórę pod oczami kierując się od zewnętrznego do wewnętrznego kącika.
5. Wykonujcie często delikatny masaż, który usprawni krążenie i wpłynie na poprawę jędrności waszej skóry. Jak g wykonać? Prosta sprawa- palcem serdecznym uciskajcie przez kilka chwil 3 punkty: pod kącikiem oka, w kąciku i nad kącikiem. Całość zakończ masażem skroni- zmiany zobaczycie od razu.

***

Moje drogie, oczy są zwierciadłem duży a wasza skóra jak dowód osobisty zdradza wasz wiek- z tym, że nie zawsze prawdziwy. Pamiętajcie, że kremy wam w niczym nie pomogą jeśli nadużywacie alkoholu, papierosów, źle się odżywiacie, źle śpicie, nie pijecie wody, nie dbacie o skórę bezlitośnie opalając ją podczas letnich wojaży.
Zastanówcie się czy czasem nie dbacie lepiej o skórzaną kurtkę, torebkę, buty niż o swoją skórę.
Pozdrawiam, Kasia

1084 Total Views 1 Views Today

Kasia Skoczylas