MAKIJAŻ I MODA W STYLU PIN-UP

Dziś opowiem wam troszkę o stylu pin-up, który powstał w Stanach Zjednoczonych latach 40. i 50. XX wieku. Styl ten często kojarzony jest ze zmysłowością, seksapilem oraz pięknem kobiecego ciała. Jeżeli miałabym poleć którejś z was stylizację w stylu pin-up, z pewnością poleciła bym ją dla kobiet z figurą klepsydry, która ma pełne, seksowne biodra i obfity biust. Z taką figurą kojarzą się nam m.in. Marylin Monroe, Brigitte Bardot czy współcześnie Christina Aguillera i Gwen Stefani.

http://fabrykakobiecosci.com.pl/wp-content/uploads/2012/05/marilyn-monroe-image-41.jpg

Moda pin-up lubi podkreślać kobiece kształty. Dziewczyna wybierająca ten styl powinna się ubierać w rozkloszowane spódnice, krótkie szorty, spodnie z podwyższonym stanem, bluzki z głębokim dekoltem, koszule wiązane w talii. Dozwolone są również kokardki i grochy.
W tym stylu często wykorzystuje się połączenie koloru niebieskiego i czerwonego.

http://fabrykakobiecosci.com.pl/wp-content/uploads/2012/05/tumblr_m5xkxiwj0y1ryr1fpo1_500.jpg
foto: tumblr.com

Makijaż pin-up przypomina baby doll, a mianowicie mocno podkreślone usta i policzki, koniecznie w cukierkowym kolorze. Cera powinna być idealnie wygładzona, makijaż oka opierać się głównie na czarnej kresce na górnej powiece oraz mocno wytuszowanych i podkręconych górnych rzęsach.

http://fabrykakobiecosci.com.pl/wp-content/uploads/2012/05/How-to-create-a-pinup-girl-makeup-1.jpg
foto: womentrend.net

Charakterystyczne fryzury tego stylu to głównie loki podpięte po bokach, grzywki- koniecznie podwinięte lub w formie dużych loków.

tekst: Kamila Młynarczyk

1177 Total Views 2 Views Today

Kasia Skoczylas