CZAS NA PIĘKNE USTA!

http://fabrykakobiecosci.com.pl/wp-content/uploads/2014/05/przystanek-urody.jpgWyraziste usta są bardzo pożądane tego lata. Możemy je więc malować w zależności od naszych upodobań- czy lubimy aby nasze usta błyszczały czy mamy sentyment do matowych odcieni- ważne tylko abyśmy je podkreślały.

Jak zadbać więc o idealne usta? Jak optycznie je powiększyć? Czego się wystrzegać i jak utrzymać trwałość kosmetyku na naszych ustach? Zapraszam więc do lektury.

USTA NA BŁYSK!

Wyraziste i błyszczące usta potrafią w kilka sekund zmienić nasz wizerunek na bardziej kobiecy i zmysłowy. Połysk na ustach to doskonały trik na optyczne powiększenie zbyt wąskich ust. Błyszczące usta sprawdzają się więc najlepiej u kobiet z wąskimi ustami, ponieważ sprawiają, że ich kształt wydaje się pełniejszy. Aby błyszczący makijaż był trwały- najpierw lekko upudruj wargi bezbarwnym pudrem (transparentnym) co sprawi, że  nasza szminka będzie się trzymała dłużej. Następnie obrysuj linię ust konturówką- co uniemożliwi szmince rozpływanie się. Nanosimy pomadkę oraz błyszczy- na sam środek ust.

Jeżeli dodatkowo chcemy przedłużyć utrzymywanie się szminki i błyszczyka na naszych ustach, możemy zaopatrzyć się w podkład pod szminkę.

http://fabrykakobiecosci.com.pl/wp-content/uploads/2014/05/beauty-lips-red-lips-favim-com-299904_large.jpg

MATOWY CAŁUS

Matowe szminki są idealne do makijażu ust większych, ponieważ optycznie je pomniejszają. Kiedy mamy ochotę na matowe usta, musimy najpierw pamiętać o wykonaniu peelingu naszych ust, ponieważ powinny być one gładkie. Rozpoczynamy od zaznaczenia zarysu warg konturówką, którą również wypełniamy całe usta- ten zabieg sprawi, że pomadka dłużej się będzie utrzymywać. Następnie na wargi nanosimy matową pomadkę. Dodatkowo możemy utrwalić całość pokrywając usta delikatnie pudrem transparentnym.

Wybierając matowe usta pamiętajmy, że kosmetyki matowe zawierają mniej wilgoci i nie są najlepszym pomysłem jeżeli nasze usta są bardzo suche.

MOJA RADA

Zbyt ciemna pomadka podkreśla przebarwienia na skórze i zębach. Jeżeli borykasz się z taki problemami poważnie zastanów się nad jej użyciem.

Przy doborze pomadki pamiętajmy, że ciemny kolor pomniejsza i nie powinno się malować wąskich ust na ciemne barwy. Kolory jasne powiększają- jeżeli masz duże usta nie maluj ich na jasne barwy- Twoje usta będą “jak u żaby”.

Kochane pamiętajmy też o ząbkach… Pozdrawiam, Kasia

http://fabrykakobiecosci.com.pl/wp-content/uploads/2014/05/c.jpg

5843 Total Views 2 Views Today

Kasia Skoczylas