Sos! Jak dbać o włosy w czasie upałów?

http://fabrykakobiecosci.com.pl/wp-content/uploads/2015/08/sunlight_caught_in_blonde_hair_by_escaped_emotions.jpg

Na co dzień pracuję w salonie fryzjerskim Eccelente.  Nie muszę chyba pisać, że jest to najlepszy salon pod słońcem? Te z Was, które śledzą moje poczynania makijażowe m. in. na moim facebooku wiedzą, że wszystkie metamorfozy stylu, które wykonuję odbywają się w tym klimatycznym miejscu. Postanowiłam więc wykorzystać moich utalentowanych przyjaciół z Eccelente aby co jakiś czas opowiadali Wam o problemach związanych z włosami.

Obecnie Europa boryka się z ogromnymi upałami. Suche powietrze i palące słońce jest prawdziwą tragedią dla włosów. Jeśli nie wiecie jak dbać o Wasze włosy w gorącym czasie urlopów,  koniecznie przeczytajcie tekst Przemka- naszego stylisty. 

Pozdrawiam, Kasia Skoczylas
 
 

Lato to dla nas czas relaksu, regeneracji i odpoczynku. Podczas wakacyjnych wyjazdów odprężamy się i zbieramy nową energie na kolejne miesiące, starajmy się jednak pamiętać o tym, że nasze włosy w tym okresie wymagają szczególnej troski. Słońce i częste kąpiele w morzu mogą odbić się niekorzystnie na kondycji naszych włosów, czego efektem może być łamliwość, szorstkość, brak elastyczności i połysku naszej fryzury.Czy możemy coś zrobić aby skutecznie im pomóc i zapewnić odpowiednią ochronę? Oto kilka rad i podpowiedzi.

 
 
Promienie UV docierają do warstwy korowej i uszkadzają tworzące ją białka. Powodują utlenienie znajdującej się tam melaniny, czyli barwnika będącego naturalną tarczą przeciwsłoneczną. Dlatego włosy naturalnie jasne (blond) i siwe gorzej bronią się przed słońcem niż ciemne. Włosy rozjaśniane czy farbowane w ogóle nie mają takiej ochrony, ponieważ podczas procesu koloryzacji melanina zostaje zniszczona. Dodatkowe szkody czyni woda. Jej krople na włosach działają niczym soczewka skupiająca promienie słoneczne, zaś chlor i sól dodatkowo podrażniają skórę głowy. Ponadto z cząsteczek wody powstają wolne rodniki, które przecinają włókna keratynowe, będące podstawowym budulcem włosa. W efekcie tej niszczycielskiej działalności słońca i wody po wakacjach, konieczne wskazane są zabiegi regeneracyjne.
 

Warto przed wakacjami zrobić przegląd swoich kosmetyków do pielęgnacji włosów i uzupełnić ewentualne braki. Podstawowym składnikiem, który bezwzględnie powinien się znaleźć w linii  stosowanej przez nas w tym okresie jest filtr UV, dobrze, aby kosmetyki zawierały również substancje nawilżające i przeciwdziałające wolnym rodnikom. Wiele firm oferuje całe linie takich słonecznych produktów, składające się z szamponu, maski czy odżywki oraz pielęgnacyjnych mgiełek oraz preparatów do stylizacji. Aby kosmetyk spełnił swoje zadanie, musi pozostać na włosach. Dlatego latem dobrze w tej roli sprawdzają się odżywki bez spłukiwania lub kosmetyki do stylizacji. Ponieważ jednak filtry ulegają degradacji, dlatego trzeba co jakiś czas ponawiać aplikacje ochronnego kosmetyku. Właśnie do tego służą mgiełki w spreyu. Świetnie sprawdzają się ponadto, zwłaszcza na plaży, olejki do włosów. Kosmetyki te nie tylko chronią przed słońcem, ale dzięki wodoodpornej formule także przed działaniem soli morskiej czy chloru.
 
 
W czasie upałów gruczoły łojowe pracują intensywniej i włosy szybciej tracą świeżość, trzeba je więc częściej myć. Nawet codziennie, a już koniecznie po kąpieli w morzu czy plażowaniu. A ponieważ pod wpływem słońca (mimo zabezpieczenia filtrami) zewnętrzna warstwa włosów jest naruszona, codzienna pielęgnacja powinna być bardzo delikatna. Do mycia warto używać łagodnego szamponu, bogatego w pielęgnacyjne olejki, ekstrakty roślinne i ceramidy, które odbudowują strukturę włosa. Podczas mycia należy również delikatnie masować skórę głowy, by ożywić mikrokrążenie. Na czystych, wilgotnych włosach rozprowadzamy odżywkę i pozostawiamy tak długo, jak zaleca producent. Składniki kosmetyku muszą mieć czas, by wniknąć do wnętrza włosa. Jeśli za szybko go spłuczemy, wygładzi pasma i ułatwi rozczesywanie, ale nie zregeneruje ich dostatecznie. Na koniec dobrze jest spłukać głowę chłodna wodą, wtedy łuski włosów się zamkną, a pasma będą gładsze. Żeby dodatkowo nie przesuszyć włosów, trzeba pozwolić im wyschnąć w sposób naturalny, ale nie na słońcu! Jeśli jednak musimy użyć suszarki, nastawiamy nawiew zimnego powietrza. Długie włosy po wysuszeniu warto spiąć , zwłaszcza jeśli wybieramy się na plaże. Dzięki temu będą mniej narażone na urazy mechaniczne, jak np. splątanie przez wiatr a potem rozczesywanie. Poza tym będą na mniejszej długości wystawione na niszczące działanie promieni słonecznych.
 
Ulgę zmęczonym kąpielami słonecznymi włosom przyniesie także silniejsza kuracja regeneracyjna – przeznaczone do takich zabiegów produkty zawierają skoncentrowane dawki substancji odbudowujących i nawilżających, proteiny, wyciągi roślinne, ceramidy i witaminy. Takie kuracje stosuję się 1-2 razy w tygodniu pod okiem doświadczonych fryzjerów, a ich rezultatem przywrócenie dobrej kondycji, elastyczności i blasku włosom.
 

ZADBAJ O SWOJE WŁOSY LATEM! 
 

– Stosuj kosmetyki dedykowane dla włosów narażonych na długotrwałą ekspozycję słoneczną, zawierające filtry UV oraz bogate w substancje nawilżające i przeciwdziałające wolnym rodnikom.
– Aby włosy były dobrze zabezpieczone, w ciągu dnia ponawiaj aplikacje ochronnego kosmetyku (mgiełki, olejku, odzywki w sprayu).
– Staraj się ograniczać używanie suszarki – pozwól włosom wyschnąć w sposób naturalny.
– Noś nakrycie głowy.
– Pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji regeneracyjnej, która przywróci Twoim włosom elastyczność, blask oraz odpowiedni poziom nawilżenia.
 

Udanych wakacji i powodzenia w codziennej pielęgnacji włosów!
Pozdrawiam, Przemek, stylista Eccelente
 

***
 

Zapraszamy do Eccelente na promocyjne kuracje, które przyniosą ulge przesuszonym słońcem, szorstkim, pozbawionym blasku i elastyczności włosom:

1*  Kuracja z ampułką Powercell Repiar B L’Oreal

Intensywna i natychmiastowa regeneracja włosów łamliwych, delikatnych oraz uwrażliwionych na skutek działania czynników chemicznych i mechanicznych.
Efektem kuracji jest dogłębna regeneracja włosów, przywórcenie blasku miękkości oraz łatwości w stylizacji.
Koszt jednego zabiegu to 50zł + modelownie włosów.
Przy pakiecie 3 zabiegów uzyskujesz 10% rabatu.
Przy pakiecie 5 zabiegów uzyskujesz 15% rabatu.
Przy pakiecie 7 zabiegów uzyskujesz 20% rabatu.
 

2* Kuracja z ampułką Pro-Keratin Refill L’Oreal
 

Silnie regenerująca kuracja do włósów łamliwych,zniszczonych i o naruszonej strukturze wewnątrzkomórkowej.
Efekt działania to wewnętrzna odbudowa struktury włosów, uzupełnienie ubytków keratyny, przywrócenie sprężystości oraz elastyczności.
Koszt jednego zabiegu to 75zł + modelowanie włosów.
Przy pakiecie 3 zabiegów uzyskujesz 10% rabatu.
Przy pakiecie 5 zabiegów uzyskujesz 15% rabatu.
Przy pakiecie 7 zabiegów uzyskujesz 20% rabatu.
 

3* Kuracja z ampułką Repair Express Shot Schwarzkopf
 

Skuteczne odnowienie osłabionych i uwrażliwionych włosów.
Efekt działania to przywrócenie odpowiedniego poziomu nawilżenia pasm,elastyczności i siły, a także intensywna regeneracja oraz uzupełnienie ubytków strukturalnych włósów,
Koszt jednego zabiegu to 40zł + modelowanie włosów
Przy pakiecie 3 zabiegów uzyskujesz 10% rabatu.
Przy pakiecie 5 zabiegów uzyskujesz 15% rabatu.
Przy pakiecie 7 zabiegów uzyskujesz 20% rabatu.

 

911 Total Views 2 Views Today

Kasia Skoczylas