WEHIKUŁ CZASU… LATA 50- TE

Czy uważacie, że można w dzisiejszym świecie przy pomocy czarodziejskiej różdżki lub wehikułu czasu cofnąć się w czasie? Tak, jest to możliwe. W fabrykowym wehikule znalazła się ostatnio Ola, która na wskaźniku cofnięcia w czasie wybrała swoją ulubioną epokę- lata 50-te.

Moda lat 50- tych  pozostaje symbolem powrotu do tradycyjnej francuskiej elegancji, co wyraźnie wyczuwało się dostosowaniem do coraz bardziej pozbawionego ozdób i dość uproszczonego wzornictwa.

Panie inspirowały się kobietami takimi jak Marylin Monroe, Audrey Hepburn, Sophii Loren, Brigitte Bardot i Grace Kelly. Wszystkie kobiety pragnęły wtedy wyglądać niczym gwiazdy filmowe.

Dominującymi projektantami lat 50- tych byli Coco Chanel i Christian Dior. Popularna linia New Look marki Dior skupiała się na podkreśleniu wąskiej talii, poszerzeniu bioder oraz powiększeniu biustu.

W połowie lat 50- tych Coco Chanel wprowadziła do świata mody pikowaną torebkę na łańcuszku (model 2.55), a także klasyczny kostium, czyli żakiet bez kołnierzyka i spódnicę do kolan.

KS

Makijaż: Kasia Skoczylas

Stylizacja: Joanna Karpińska

Foto by: Łukasz Sztybe

Na potrzeby zdjęć udostępniono pomieszczenia Restauracji “Pod Gryfami”.

2285 Total Views 4 Views Today

Kasia Skoczylas