PORADY STYLISTKI- WZORY

Dzisiaj troszkę o wzorach, na temat których panują różne przekonania. Zauważyłam, że zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn funkcjonuje podejście, w którym poziome paski pogrubiają, a jak ktoś ma nieco okrąglejsze kształty to w ogóle nie powinien nosić wzorów.

Otóż wszystko zależy od typu wzoru. Są wzory kanciaste (wszelkiego rodzaju paski, kwadraty, wzory o ostrych zakończeniach) oraz wzory okrągłe (kropki, kwiaty, ornamenty).

Panuje zasada, że wzory kanciaste wyszczuplają, a wzory okrągłe dodają nam optycznie objętości. Ta zasada ma zastosowanie, jednak nie można podążać nią ślepo, ponieważ należy wziąć pod uwagę również wielkość wzorów.

Jeżeli na bluzce czy sukience znajduje się wiele wąskich pasków, to będą one wyszczuplać. Jednak jeżeli nasze ubranie zawiera jedynie 3 grube paski, które rozciągają się na naszej sylwetce, to wówczas, jeżeli mamy kilka nadprogramowych kilogramów, mogą nam dodać niechcianej objętości.

Trzeba także zwrócić uwagę na dopasowanie rzeczy. Jeżeli nie chcemy się niepotrzebnie poszerzać, to rzeczy powinny być idealnie dopasowane, co oznacza nie za obcisłe ani także nie za duże!

W przypadku kobiet, które chcą sobie dodać kilku kilogramów lub objętości w pewnych partiach ciała, warto założyć rzeczy o okrągłych wzorach czy nawet z zaokrąglonym kołnierzykiem lub okrągłym dekoltem. Wówczas sylwetka będzie sprawiała wrażenie pełniejszej.

Zatem drogie Panie – nie bać się wzorów, ponieważ odpowiednie ich dobranie może pomóc stworzyć nowy kontur sylwetki i tym ją wyszczuplić lub też sprawić, że będzie wyglądała bardziej kobieco.

http://fabrykakobiecosci.com.pl/wp-content/uploads/2012/11/1.jpg

http://fabrykakobiecosci.com.pl/wp-content/uploads/2012/11/2.jpg

http://fabrykakobiecosci.com.pl/wp-content/uploads/2012/11/3.jpg

http://fabrykakobiecosci.com.pl/wp-content/uploads/2012/11/4.jpg

tekst & foto: Emilia Wojtczyk (więcej możecie przeczytać na blogu Emilii)

525 Total Views 1 Views Today

Kasia Skoczylas