LEGGINSY, GARSONKA I BROKAT, CZYLI MODA LAT 80-TYCH

http://fabrykakobiecosci.com.pl/wp-content/uploads/2013/07/11.jpgZ rozrzewnieniem wspominam modę i styl lat 80- tych. Lata te kojarzą się nam dziś głównie z okresem wielkiego kiczu, w którym królował kolor i połysk a nosiło się to, co się komu podobało. Wizytówką tamtych lat  były legginsy, rozciągnięte obszerne swetry oraz znienawidzone przez nas poduszki wszywane na ramionach, wszelkiego rodzaju damskim garsonkom, sukienkom czy bluzkom.

W tym okresie również wiodły prym geometryczne wzory: kropki, paski, pasy, rąby, bluzy i topy z nadrukami, materiałowe opaski, krótkie szorty i lakierowane szpilki.

Znakiem rozpoznawczym dla mody stał się krój. Marki odzieżowe lansowały stroje na tzw. kobietę sukcesu: garsonka z szerokimi ramionami w zestawieniu z bardzo wąską spódnicą. Potencjalna nastolatka chętnie ubierała wtedy barwne połyskliwe legginsy w zestawieniu z sukienką, swetrem w rozmiarze XL lub szeroką bluzą w stylu motylkowym.

Zdecydowanym numerem jeden w tamtym okresie był dżins, z którego  noszono sukienki, spódnice, kamizelki i spodnie tzw. marchewki, które charakteryzowały się bufiastą górą, zwężając się ku dołowi.

Popularny wtedy aerobik zaczął wychodzić na ulicę. Lycra, która była najpopularniejszym wynalazkiem tamtych czasów sprawiła, że legginsy stały się swojego rodzaju podstawą tamtego stylu.

Lata 80- te to również wytapirowane fryzury, barwne makijaże oraz szał plastikowej biżuterii, która wprost zalewała wszystko. Kolczyki, klipsy, bransoletki i naszyjniki- było czymś nie do pomyślenia aby nosić którąś z tych rzeczy pojedynczo- panowała zasada „im więcej tym lepiej”. Hitem były również opaski, kokardy wiązane na włosach oraz rękawiczki.

Myślę, że dużym plusem tamtych lat była specyficzna swoboda w tworzeniu swojego wizerunku. Ludzie wtedy nie podążali ślepo za modą. Byli twórczy i pomysłowi, tworząc sami swój look, który był niejako odbiciem tego co im w duszy grało. 

A wy lubicie styl lat 80- tych?

Pozdrawiam, Kasia Skoczylas

http://fabrykakobiecosci.com.pl/wp-content/uploads/2013/07/1.jpg

http://fabrykakobiecosci.com.pl/wp-content/uploads/2013/07/2.jpg

http://fabrykakobiecosci.com.pl/wp-content/uploads/2013/07/8.jpg

http://fabrykakobiecosci.com.pl/wp-content/uploads/2013/07/7.jpg

http://fabrykakobiecosci.com.pl/wp-content/uploads/2013/07/6.jpg

http://fabrykakobiecosci.com.pl/wp-content/uploads/2013/07/5.jpg

http://fabrykakobiecosci.com.pl/wp-content/uploads/2013/07/3333333333333333.jpg

2492 Total Views 2 Views Today

Kasia Skoczylas