JAK DOBRAĆ ODPOWIEDNIO SPODNIE DO SWOJEJ SYLWETKI?

Kochane, z moich obserwacji zauważyłam, że macie często problem z dopasowaniem odpowiednich spodni do swojej sylwetki. Jeżeli macie za dużo o kilka kilogramów, jesteście niskie a brzuch wyraźnie wam wystaje- wtedy zaczyna się dopiero prawdziwy problem.

Spokojnie, nie martwcie się, zaraz pokażę wam kilka podstawowych złotych zasad, które uczynią wasze życie prostszym.

http://fabrykakobiecosci.com.pl/wp-content/uploads/2013/05/83200451_B4-83328452_B4-83637066_93-83650042_OW-83620001_02.jpgSZEROKIE BIODRA

Przy zakupie spodni zwróćcie uwagę aby miały prosty fason z lekko szerszymi nogawkami. Ważne aby nogawki były na tyle szerokie aby nie opinały ud i bioder. Pamiętajcie również aby unikać wszystkich fasonów z bocznymi kieszeniami.  Mile widziane będą kieszenie na pośladkach, ale nie za duże.

W przypadku spodni dżinsowych unikajcie fasonów z przetarciami, cekinami, wzorkami ale również tych z połyskiem, ponieważ optycznie poszerzą wasze nogi do niebotycznych rozmiarów.  

DUŻA PUPA

Za wszelką cenę unikajcie bocznych kieszeni. Kupując spodnie zwracajcie uwagę aby nie miały żadnych ozdób. Dość szerokie nogawki i mankiety to wasi sprzymierzeńcy, ponieważ pomogą wam zrównoważyć wasze gabaryty.

Jeżeli macie dużą pupę, nie rezygnujcie z kieszeni- spodnie bez kieszeni na pośladkach wbrew obiegowym opinią bardziej ją jeszcze poszerzają.

WĄSKA PUPA I BIODRA

Posiadaczki wąskiej pupy i bioder powinny nosić wszystko to co zakazane paniom z szerokimi biodrami. Spodnie z bocznymi kieszeniami, z połyskujących materiałów, wzorzyste, z przetarciami. W tym przypadku możemy sobie pozwolić na „dół” jaśniejszy od „góry”, czyli nosimy spodnie jaśniejsze od tego co na górze.

Doskonale sprawdzają się tu również spodnie typu „szwedy”. Szwedy to doskonała alternatywa dla dziewczyn o figurze „chłopczycy” bez wyraźnej tali. Doskonale budują sylwetkę, stwarzając wrażenie talii.

MASYWNE UDA

Jeżeli jesteście posiadaczkami obfitych ud, pamiętajcie że spodnie rurki czy cygaretki nie są dla was najlepszym fasonem. Idealnie natomiast będą dla was proste, szerokie spodnie, które nie będą opinały ud, najlepiej w ciemnym kolorze. Warto też skupić się na bardziej strojnej górze stylizacji- co będzie odwracało wzrok od szerszego dołu.

WYSTAJĄCY BRZUSZEK

Jeżeli macie widocznie wystający brzuszek, odradzam biodrówki ale i wszystkie zdobne paski, które kobiety ubierają, ponieważ zamiast odwracać uwagę od brzucha jeszcze bardziej go uwydatniają. Zdecydowanie najlepszym fasonem będą spodnie zapisane z boku na zamek, ponieważ dzięki temu unikniecie dodatkowej fałdy na brzuchu (w przypadku spodni zapinanych z przodu).

KRÓTKIE NOGI

Jeżeli jesteście posiadaczkami niezbyt długich nóg, zrezygnujcie z biodrówek, ponieważ ich niski stan dodatkowo skróci optycznie wasze nogi. Przy kupowaniu spodni zwróćcie również uwagę na wszycie kieszenie na pupie. W żadnym wypadku nie są dobre dla was spodnie z nisko osadzonymi kieszeniami, które sprawiają wręcz wrażenie jakby miały zaraz zejść z pupy. Korzystny fason to proste lub zwężane spodnie, ponieważ krój poszerzany dodatkowo skróci waszą sylwetkę. Trik, który pomoże dodatkowo wydłużyć nogi, to noszenie obuwia w tym samym kolorze co spodnie.

I NA KONIEC… WYSOKIE BUTY

Wysokie buty do spodni są idealne, zwłaszcza jak jesteście niskie, macie grubsze uda oraz wystające boczki. Odpowiednio dobrane wydłużają optycznie sylwetkę, sprawiając wrażenie, że jesteście smuklejsze.

Pozdrawiam, Kasia Skoczylas

***

foto by MANGO

759 Total Views 1 Views Today

Kasia Skoczylas