JAK ZADBAĆ O SKÓRĘ JESIENIĄ?

http://fabrykakobiecosci.com.pl/wp-content/uploads/2014/11/xxx.jpgRodzaj zabiegów pielęgnacyjnych jakie oferowane są w gabinetach kosmetycznych muszą być dopasowane ze względu na typ naszej skóry. Bardzo często po lecie przy skórach tłustych i mieszanych nasila się trądzik. Skóra sucha natomiast jest bardzo przesuszona, dodatkowo w każdym rodzaju cery, często występują przebarwienia posłoneczne. Jak więc dbać o naszą buzię w okresie jesiennym? Zapytałyśmy o to kosmetolog Panią Katarzynę Wanat z salonu Body Laser

FABRYKA KOBIECOŚCI: Pani Kasiu, czy jesień to dobry czas aby zabrać się za “porządki” na swojej twarzy?

KATARZYNA WANAT: Jesień to dobry moment na wyrównanie kolorytu skóry oraz na zabiegi złuszczające. Z polecanych są zabiegi eksfoliacji kwasami, peeling kawitacyjny i mikrodermabrazja. Działanie kwasów owocowych jest specyficzne, polega na zmniejszeniu spoistości między komórkami, co przyspiesza usuwanie zrogowaciałych komórek oraz działaniu na fibroblasty – co z kolei przyczynia się do lepszego nawilżenia skóry.

Wskazaniem do zabiegu są: trądzik pospolity, cera tłusta, łojotokowa, przebarwienia skórne typu słonecznego, skóra zmęczona, odwodniona i mało elastyczna.

Jesień to także dobry czas na rozpoczęcie zabiegów laserowych, wykonywanych w seriach, które zakończą się przed latem. Wskazaniem do zabiegów laserowych są: owłosienie ciała, rozszerzone naczynia krwionośne, rumień, przebarwienia, a dla cery dojrzałej – fotoodmładzanie. W trakcie serii zabiegów zabronione jest korzystanie z solarium i eksponowanie na promieniowanie słoneczne. Zatem czas letni nie jest najlepszym okresem na korzystanie z takich zabiegów i dobrze rozpocząć je jesienią.

Pamiętajmy jednak o tym, że na stan naszej skóry pracujemy cały rok. W naszym gabinecie mamy lubiane przez klientki zabiegi mezoterapii mikroigłowej oraz liftingu radiowego. Wskazaniem do tych zabiegów jest złe napięcie skóry, modelowanie owalu twarzy, skóra zmęczona, wymagająca odżywienia.

 

FABRYKA KOBIECOŚCI: Pani Kasiu, jak więc dbać o naszą cerę? Co ma na jej stan największy wpływ?

KATARZYNA WANAT: Stan skóry zależy od wielu czynników, najważniejsze z nich to: dieta, aktywność fizyczna, długość snu, stosowanie używek – czyli po prostu od naszego trybu życia. Bardzo istotną rolę odgrywa również odpowiednio zaplanowana pielęgnacja.

Osoby mocno zabiegane, zestresowane, mające mało czasu dla siebie, powinny częściej odwiedzać gabinet kosmetyczny, który profesjonalnie zajmie się zmęczoną skórą. Kosmetolog dobierze odpowiednią pielęgnację domową oraz zaplanuje zabiegi w gabinecie.

W naszym gabinecie staramy się pomagać naszym klientom w wielu istotnych dla piękna i zdrowia zagadnieniach. Jednym z nich jest zdrowe i prawidłowo zbilansowane odżywianie. W związku z tym oprócz profesjonalnych zabiegów, proponujemy konsultacje z dietetykiem, w celu doboru optymalnej diety. Zdajemy sobie sprawę z tego że wszyscy dziś żyjemy szybko i na wszystko brakuje nam czasu, dlatego nasze programy żywieniowe są nie tylko zdrowe, smaczne ale również proste i szybkie w przygotowaniu.

***

Jeżeli macie ochotę umówić się na bezpłatne konsultacje do kosmetolog Katarzyny Wanat z Salonu Body Laser, zapraszamy do kontaktu:

http://fabrykakobiecosci.com.pl/wp-content/uploads/2014/11/body.jpgBODY LASER

ul. Legnicka 46 (w galeriowcu)
53-614 Wrocław
woj. dolnośląskie

+48 530 242 242
+48 71 733 64 69

biuro@bodylaser.com.pl

 

742 Total Views 3 Views Today

Kasia Skoczylas