Koronki i hafty – zmysłowość, tradycja, klasa!

Niedawna wizyta w internetowej hurtowni koronek dała naszej redakcji dużo do myślenia. Kochamy piękne, urocze projekty sukien ślubnych i zwłaszcza przyszłe panny młode mają duży problem, żeby odkleić wzrok od monitora. To zastanawiające, jak wielką rolę w dzisiejszej modzie odgrywają hafty, gipiury i tradycyjne koronki, a mimo to prawie wszyscy z naszych redakcyjnych kolegów i koleżanek kojarzą je z projektami sukien ślubnych. Postanowiliśmy więc raz jeszcze zajrzeć do hurtowni koronek online i stawić czoła temu stereotypowi!

Koronka bieliźniana – stawiamy na zmysłowość

Co każda pani ma w swojej garderobie, a co sprawia, że czuje się tak kobieco i zmysłowo? No właśnie – bielizna koronkowa! Okazuje się, że w większość producentów koronek swoją działalność opiera właśnie na materiałach przeznaczonych do produkcji bielizny. Koronki i hafty wykorzystywane są tutaj na dwa sposoby – mogą stanowić o całości danego wyrobu, np. koronkowe figi lub biustonosze, mocno transparentne, idealnie podkreślające kształty i zmysłowość płci pięknej. Hafty i gipiury są zaś częstym elementem ozdobnym biustonoszy i koszuli nocnych. Misterne, delikatne wzornictwo pobudza wyobraźnie i nadaje animuszu w sypialni. Nic dziwnego, że koronka bieliźniana cieszy się niesłabnącą popularnością, a hurtownie koronek stawiają ją nieustannie w gronie swoich bestsellerów.

Koronka ślubna – stawiamy na tradycję

Jak widać, koronki i hafty nie jedną mają twarz. Jeśli chcemy mogą podgrzać atmosferę w sypialni i dodać paniom powabu oraz pewności siebie. Jednak gdy tylko przeniesiemy koronki bawełniane, hafty i gipiury do salonu sukien ślubnych, zmieniają się one w ponadczasowy symbol delikatności, niewinności i lekkości, które są tak charakterystyczne dla panny młodej w jej najważniejszym dniu.

W przypadku koronki ślubnej bardzo ważne jest znalezienie dobrego dostawcy. Producent koronek i haftów musi dysponować odpowiednimi maszynami, aby móc zaoferować nam różne warianty, nie tylko te katalogowe. Wiele projektów sukien ślubnych wymaga indywidualnego sznytu, czegoś zupełnie oryginalnego, czego nie dostaniemy w lokalnej pasmanterii czy nawet sklepie internetowym. W takim przypadku trzeba nawiązać kontakt z dobrą hurtownią koronek i haftów, która wesprze nas w realizacji i zaproponuje coś ekstra. Z krajowych firm z takim podejściem do klienta można wyróżnić hurtownię koronek Prostyl, która należy do największych tego typu hurtowni w Europie. Jeśli szukacie czegoś ekstra, to tam z całą pewnością to znajdziecie…

Hafty i gipiury – klasyka w codziennych kreacjach

W naszej kulturze haftowanie było jeszcze kilka pokoleń temu czymś bardzo popularnym. Elementy wystroju przyozdabiane były kwiatowymi wzorami o swoim wyjątkowym uroku. Dzisiaj motywy te z ochotą przenosi się na projekty ubrań. Moda damska upodobała sobie hafty – producenci odzieży umieszczają takie aplikacje praktycznie na wszystkim, przykładem są jeansy z haftowanymi kieszeniami, bluzki z całymi aplikacjami, np. haftowanym dekoltem itd.

Nasza wizyta w hurtowni koronek i haftów przyniosła nam zatem jeden wniosek: wśród materiałów do produkcji ubrań trudno szukać czegoś bardziej wszechstronnego, elementu zdobniczego, który w zależności od potrzeby może rozpalać sypialnie, wzruszać na ślubnym kobiercu i podkreślać elegancką naturę kobiety.