“POMAGAM BO LUBIĘ I POTRAFIĘ” SESJA DLA NIESAMOWITEJ ELI WOJDYŁY

Z całą pewnością można stwierdzić, że Ela jest osobą, która nigdy nie używa słów: „nie mogę, nie potrafię, nie dam rady.” Pełna energii, radości życia, gotowa do niesienia pomocy wszystkim, którzy wsparcia potrzebują – to cała Ela.
Jest osobą niezwykle silną, a jednocześnie bardzo wrażliwą na cudze nieszczęście – nie potrafi żyć tylko dla siebie, jest urodzoną działaczką, przyjaciółką i bratnią duszą dla wszystkich zagubionych kobiet.

Życie jej nigdy nie rozpieszczało. Najbardziej przekonała się o tym, gdy w 2006 roku zachorowałam na raka piersi. Gdy usłyszała diagnozę: nowotwór złośliwy  piersi wydawało jej się, że świat wokół niej stanął w miejscu. Jednak życiowy optymizm szybko doszedł do głosu. Własne cierpienie nie pozwoliło jej zapomnieć o innych, nie chciała  też odłożyć wielkiego marzenia, którym było otwarcie klubu fitness dla kobiet.

Zorganizowanie takiego miejsca i zdobycie potrzebnych środków finansowych, jak również niezbędnych zezwoleń, było chyba większą katorgą niż chemia i radioterapia – wspomina Ela. Z tym wszystkim zmagała się jednocześnie (rano chemia, a później urzędy i wiele innych pilnych spraw).

Niezwykła, wręcz nadludzka determinacja spowodowała, że udało się jej zwyciężyć przeciwności losu – wygrała z ciężką chorobą i otworzyła Centrum Odnowy Biologicznej  w Oławie. Miejsce to okazało się wkrótce nie tylko spełnieniem jej  marzeń, ale i kobiet, których zawsze było i jest pełno w klubie.

Ela zaraziła to miejsce swoją pozytywną energią, wiarą w człowieka i miłością do sportu. Sama została też instruktorem fitness  w wieku 43 lat, dowodząc tym samym, że nigdy nie można mówić, że na spełnianie marzeń jest za późno.

Ela nie zapomniała o swojej chorobie, ale w kontekście innych kobiet – poświęca się profilaktyce i wspieraniu kobiet po mastektomii. To dla nich założyła Stowarzyszenie “Zawsze Kobieta”, a  Klub stał się miejscem nieodpłatnych ćwiczeń i spotkań dla kobiet dotkniętych chorobą.

Jako propagatorka profilaktyki badań kobiet, w szczególności mammografii i usg piersi, zaczęła organizować w Oławie bezpłatne badania w kierunku wczesnego wykrywania zmian nowotworowych piersi oraz “Marsz Różowej Wstążeczki” – Dzień do walki z rakiem piersi. Wciągu 5 lat jej działalności stowarzyszenia zostało przebadanych ponad 1000 kobiet, u 14 wykryto raka. Wszystkie leczone są w Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu, a co najważniejsze wszystkie powoli powracają do zdrowia.

Ela, to niesamowita kobieta. Za swoją pomoc dla innych została nagrodzona wieloma prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami.

W tegorocznych wyborach samorządowych Ela po raz kolejny ubiega się o mandat radnej w Oławie. Elu, cały zespół Fabryki Kobiecości mocno Ci kibicuje!

***

Makijaż i stylizacja: Kasia Skoczylas

Foto: Małgorzata Rakowska

 

1614 Total Views 2 Views Today

Kasia Skoczylas